Haber Detayı
18 Ekim 2016 - Salı 19:13
 
İlkokul öğrencileri hayvan barınağını ziyaret ettiler
Sokak hayvanlarına karşı her zaman itinalı davranan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Geçici Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezinde, sokak hayvanlarını koruma altına alarak, bakımlarını ve tedavilerini yapmaya devam ediyor.
Çocuk Haberi
İlkokul öğrencileri hayvan barınağını ziyaret ettiler

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan hayvan barınağında, sokak hayvanlarının hem bakımı yapılıyor, hem de rehabilite ediliyor. Barınakları hayvan severlerin yanı sıra zaman zaman öğrenciler de ziyaret ediyor.
Bu kapsamda Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan hayvan barınağı Bahçeşehir Kolejinde okuyan öğrenciler tarafından ziyaret edildi.
İlkokula giden öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirdikleri ziyarette, öğrencilerin yanlarında getirdikleri kuru ve yaş mamaları ise hayvanlara verdikleri bildirildi. Yavru kedi ve köpekleri elleriyle besleyen öğrencilerin merak ettikleri soruların cevabını da veteriner hekimlerden öğrenerek mutlu bir şekilde barınaktan ayrıldıkları belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Sokak, hayvanlarına, karşı, her, zaman, itinalı, davranan, Malatya, Büyükşehir,
Yorumlar
Haber Yazılımı