Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 08:58
 
İŞGEM'e Bağlı İş Merkezi Allah'a Emanet!
Yeşilyurt İş Geliştirme merkezinde bulunan 25 esnaf, İŞGEM'den kiraladıkları yerlerin bulunduğu alanda hiç bir hizmet alamadıklarını iddia ederek, alanın bakımsızlıktan ve güvenli olmadığından dert yandılar.
Video Haber Haberi
İŞGEM'e Bağlı İş Merkezi Allah'a Emanet!

Battalgazi İlçesine Bağlı Göztepe Mahallesi, Akgeyik sokakta bulunan ve Yeşilyurt İŞGEM'e ait iş yerlerindeki  alanın bakımsız ve sahipsiz olduğu iddia edildi. Toplamda yaklaşık 25 bin metre kare alan içerisinde bulunan esnaflar, iş merkezlerinin bulunduğu alanın bakımsızlıktan terk edilmiş bir alan görüntüsü verdiğini ifade ettiler. Esnaflar, Battalgazi ilçe sınırlarında yer alan alanın temizliği için Battalgazi Belediyesini aradıklarını fakat oradan bu bölümün Yeşilyurt'a ait olduğu onun için buraya temizlik elemanlarının gönderemeyeceklerinin yanıtını aldıklarını dile getirirken, sadece Battalgazi Belediyesi tarafından çöp arabasının geldiği ve konteynır içerisinde bulunan çöplerin alındığını belirttiler. Ayrıca esnaf, alanın güvensiz olduğunu ve özellikle geceleri burada madde bağımlılarının girdiğini ifade ettiler. İş merkezi etrafında bulunan alanların ışıklandırmasını da kendi imkanları ile yaptıklarını söyleyen esnaflar, yine kendi imkanlarıyla özeli bir güvenlik elemanı tutuklarını fakat iş merkezi girişinde bulunan güvenlik yerinin de İŞGEM tarafından kiraya verildiğini bu nedenle güvenlik elemanının bekleyecek yerinin olmadığı söyleyerek İŞGEM'in ve Yeşilyurt Belediyesinin bura ile ilgilenmediğini İddia ettiler.

Esnaf ayrıca her yıl arttırılan kira bedellerinden de dert yanarak, "Geçen yıl yüzde 40 zam yapmak istediler ama zorumuzla yüzde 25'e kira artırımı yapıldı. Bu yılda yine yüzde 25 artırım oldu. Bu rakamların yüksek olduğunu dile getirdik, ekonomik sıkıntıların yaşandığını kendilerine anlatmamıza rağmen yinede yüzde 25 artırım yapıldı. Bu oran gerçektende çok yüksek bir oran. Burada yaklaşık olarak bin kişi ekmek yiyor. Bizlerde 25 esnaf bu bin kişinin ekmeğini karşılıyoruz. Bu nedenle kira bedellerinin azaltılmasını talep ediyoruz"  

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: İŞGEM'e, Bağlı, İş, Merkezi, Allah'a, Emanet!,
Yorumlar
Haber Yazılımı