Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 11:35
 
İşte Malatya’nın En Güzel Buzağı’sı
10. Malatya Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Ekipmanları Fuar’ı kapsamında düzenlenen buzağı yarışması sonuçlandı.
Kültür Haberi
İşte Malatya’nın En Güzel Buzağı’sı

10. Tarım Fuarı kapsamında Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Tarım İl Müdürlüğü ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen

en güzel buzağı yarışması sona erdi. Fuar alanında düzenlenen yarışmaya 13 buzağı katıldı.  Yapılan değerlendirmede, birinciliği Yazıhan İlçesinden Kalip Akkaya’nın yetiştirdiği buzağı aldı. Yazıhan ilçesinden Şaban Karakoç’a ait buzağı ikinci olurken, Hekimhan ilçesinden Mustafa Irgat’ın buzağısı ise üçüncülük ödülünü aldı. Yarışmada birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın verilirken, katılan tüm yarışmacıları25 kgMalut yem katkı maddesi, bir torba buzağı yemi ve ilaç firmasından da ilaç paketi hediye edildi.

 

Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın burada yaptığı konuşmada “Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş olarak kendimizi tanıtmak dolaylı da olsa Malatya ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla ve aynı zamanda da ilimizi bölgemizde bir Cazibe merkezi haline getirmek için Bu yıl İnşallah 11 civarında bir fuar etkinliğimiz olacak. Bu fuarlardaki temel amacımız gerek ekonomik anlamda ilimize katkı sağlamak, bazı fuarlarımız daha da sosyal anlamda bir duyarlılık oluşturmak ve kültürel yaşamına gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu  konuda yaptığımız bütün çalışmalarda bize desteklerini esirgemeyen Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Ahmet Çakır'a teşekkür ediyoruz. Tarım Fuarı'nda ki çalışmalarımızda Gıda Tarım İl Müdürlüğümüz, Birlik başkanlarımız, Ziraat Odası başkanlarımız tarımsal kuruluşlarımız ciddi anlamda bize destek oldular hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 10, Malatya, Anadolu, Tarım, Teknolojileri, Makine, Hayvancılık, Ekipmanları, Fu
Yorumlar
Haber Yazılımı