Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 18:43
 
KIYAK KİRALAMA HABERİMİZE CEVAP GELDİ
Gündem Haberi
KIYAK KİRALAMA HABERİMİZE CEVAP GELDİ

Haberimize cevap geldi !

Hekimhan Belediyesi’ne Zurbahan Otel’in Restaurant & Cafe Mutfağı işletmesinin ihale yapılmadan Hekimhan Belediye Meclis üyesi Nuri Yılmaz'ın eşine verildiği iddia ediliyor haberimizin ardından, internet sitemizden yayını sonrasında belediye başkanı Turan Karadağ, Hekimhan ekspres adlı internet sitesinde haberimize asılsız olduğu iddiasıyla cevap verdi. Biz yine de haberimizi üçüncü sayfada ilk haliyle yayınlayarak aynı zamanda başkana ve onun iddialarına cevabımızdır.

Haberimizin www.malatyasoz.com sitesinde yayımladıktan sonra Hekimhanekspres internet sitesinde ilk yayımlanan habermetni değiştirilerek Teyfik Arıkan ismi eklenerek yeniden servis edildi. Sitenin saat 10:06 da alınan imajında işyerinin Mine MutluYılmaz tarafından işletildiği, saat 16:59 da alınan imajında ise Teyfik Arıkan tarafından işletilen olarak düzeltildiği, Mine MutluYılmaz'ın ise usta olarak çalıştığı şeklinde düzeltilmiş olduğu görüldü. Haberi yayımlayan sitenin sorumlu müdürü ise belediyenin basın danışmanı olarak çalışan Yusuf Cahid Çavdar.

Yine haberimiz den sonra hekimhanekpres internet sitesinde Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ'ın yaptığı açıklama ile işyerininTeyfik Arıkan'a 15-10-2019 tarihin de kiraya verildiği ve bununla ilgili kira sözleşmesinin bulunduğu haberi yer alarak, kira sözleşmesi yayımladı.

Şimdi Soruyoruz !

1- 15-10-2019 tarihinde kira sözleşmesi yapılan işletme sahibinin Maliye başvurusu var mı? Varsa başvuru tarihi ne?

2- Belediye bu sözleşme öncesi işin ihalesinin ilanını yaptımı? Yaptı ise bunun belgeleri var mı?

3- Yayınlanan kira sözleşmesi üzerinde her hangi bir kayıt numarası bulunmadığı görülmekte, bu sözleşmenin evrak kaydı var mı? Varsa gün ve tarihi?

4- Mine MutluYılmaz, Teyfik Arıkan'a ait işyerinde usta olarak çalışıyor ise sigorta kaydı yapıldı mı?

5- Sözleşme haberimizden sonra acele ile mi düzenlendi ?

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: KIYAK, KİRALAMA, HABERİMİZE, CEVAP, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı