Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 17:49
 
Kaban Ailesinden Anlamlı Ziyaret
Vali Ali Kaban ve eşi Neriman Kaban, Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek, yetim ve öksüz çocuklarla bir araya geldi.
Yaşam Haberi
Kaban Ailesinden Anlamlı Ziyaret

Vali Ali Kaban ve eşi Neriman Kaban’ı karşılayan Dernek Başkanı İhsan Çolak, Dernek faaliyet ve çalışmaları ile ilgili bilgi verirken birlikte dernek binasını gezdiler. Yetim ve öksüz çocuklar ve aileleri ile bir araya gelinen programda Dernek Başkanı İhsan Çolak, “Kıymetli misafirler, Yetimler Kervanın kıymeti kızları, torunları hepiniz hoş geldiniz. Bugün devletimizin Malatya'da en yüksek makamı olan Sayın Valimiz sizlerle sohbet etmek için geldi. Sayın Valimize ve eşlerine tekrar teşekkür ediyorum, hoş geldiniz diyorum” dedi.

“MUTLU OLARAK GELDİM”

Vali Ali Kaban yaptığı konuşmada “Öncelikle bizi burada sizlerle buluşturan çok değerli İhsan Bey'e ve onunla birlikte bu faaliyetleri yürüten bütün emektarlara teşekkürü bir borç biliyorum. Bizim orada memlekette şöyle bir adet vardır. Bir eve davet edildiğiniz de davet eden kişi size bir şey ikram ettikten sonra teşekkür eder. Halbuki davet edilenin teşekkür etmesi gerekir değil mi? Burada bunun sebebi şudur. Biraz Hazreti İbrahim'in mantığıyla hakikaten daveti kabul eden kişi ikram etmiştir. Bu manada düşünecek olursak bugün size bir şekilde yardım eden, hizmet eden, destek veren insanların bunlar hepimiz olabiliriz size teşekkür etmesi lazım. Sizler buna vesile olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Bizim bütün kültürümüzde, inancımızda, birikimimiz de en önemli yerlerden biriside Yetimler ve Öksüzler üzerine kurulmuştur ve burada dedik ya peygamberini Allah onlar arasından seçmiştir bu ikramdır. Bu çok ciddi bir düzeyde ikramdır. Böyle olunca her şey bitiyor mu? Bitmiyor. Bilakis sorunlar başlıyor. Eğer sahip çıkmazsak bu sefer dünyayı kötülüğe bulamak için adeta yemin etmişçesine çalışan bir kısım grupların en fazla üzerine oyun oynadıklarından birisi yetimler ve öksüzlerdir. Onları alabildiğine kötü emellerine kötü niyetlerine yönelik olarak kullanmak adına dünyanın değişik yerlerinde çok kötü uygulamalar yapıyorlar. Bunları bildiğim için bir yetim öksüz çalışması oldu muydu ben orada heyecanlanırım bunu yapanlara karşıda çok büyük muhabbet beslerim. Çünkü bu bir Allah'ın emanetidir. İşte o Allah'ın emanetini yürüttüğünü gördüm. İhsan Beylerin çalışmasını daha sonra yakından tanıdığım da yapılan işlere destek verme hususunda bizim başka yapabileceğimiz hiçbir bir şey yoktu. Onlar zaten o kadar güzel bir düzen kurmuşlar ki kimseden de bir şey istemiyorlar. Yaptıkları işi hiçbir şeye âlet etmiyorlar. Tıpkı Mevlana’da olduğu gibi alıyorlar ve veriyorlar bu çarkı çeviriyorlar. Ben bu anlamda kendileriyle bu başka projelerde yapmamız hususunda çok istekli oldum. Ben burada huzurunuzda kendilerine İhsan Bey'in şahsında bütün emeği geçen kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

“BİZDE BİR FERDİ OLMAK İÇİN BURADAYIZ”

Neriman Kaban yaptığı konuşmada, “Yetimler Kervanı büyük bir aile bizde bu ailenin bir ferdi olmak için buradayız. Sizlerden olmak sizinle beraber olmak bizim için de gerçekten heyecan verici, huzur verici bir ortam. Bu anlamda daha sık birlikte olmak için değişik projelerde ve zamanlarda bir araya gelmek istiyoruz. Sizleri sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Bugün sizleri dinlemek için geldik. Çocuklarımızı, gençlerimizi, annelerimizi, teyzelerimizi sizin sorunlarınızı dinleyip elimizden geldiğince size destek vermek için geldik. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu ailenin ferdi olarak gördüğün için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Programda Vali Ali Kaban ve eşi Neriman Kaban misafirlerle sohbet ederek soru, sıkıntı ve önerilerini dinlediler.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kaban, Ailesinden, Anlamlı, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı