Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 17:57
 
KADEM’den Bilgilendirme Toplantısı
KADEM Malatya temsilciliği tarafından “Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar” adlı konferans düzenlendi. Ergenlikte ortaya çıkan sorunlar ve baş etme yöntemleri üzerine Konferans veren Psikolog Abidin Ku, “Bu dönemde kişiler bedensel ve zihinsel bir değişim içine girerler. Bu yüzden onlara karşı biraz daha tutumlu biraz daha anlayışlı olmamız gerekir” dedi.
Video Haber Haberi
KADEM’den Bilgilendirme Toplantısı

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde bulunan Yaşar Öncan Ortaokulu’ nun Şehit Mehmet Dinç Çok Amaçlı Salonunda Kadın ve Demokrasi Vakfı (Kadem Vakfı) tarafından “Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar” adlı konferans düzenlendi.

 Konferans öncesi, kadınların ‘Dünya Kadın Hakları Gününü’ kutlayan  Psikolog Abidin Ku, “Bilinçli Kadınlar Mutlu Yarınlar” adlı konferansta ergenlikte ortaya çıkan sorunlar ve baş etme yöntemlerini ele aldı. Ku, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ergenlerimizle zaman zaman problemler yaşamaktayız.  Bu ergenliğin var olan bir süreç olduğunu hepimizin bilmesi gerekiyor.  Ergenlik başlı başına fizyolojik bir olaydır. Ergenlik dönemi kızlarda 11 yaşında erkeklerde de 13 yaşında görülmeye başlar. Bu dönemde kişiler bedensel ve zihinsel bir değişim içine girerler.  Bu değişim süreci içerisinde olma sebebiyle onları anlamak oldukça zordur. Bu yüzden onlara karşı biraz daha tutumlu biraz daha anlayışlı olmamız gerekir.  Ergenlik döneminde duyusal ve bedensel değişiklikler görüldüğü zaman Frontal Lob tam olarak gelişimini tamamlamamıştır deriz. Beynin kendi işlevlerini tamamlamak için 4 tane lobu vardır; Frontal Lob, Parietal Lob, Occipital Lob, Temporal Lob. Parietal lob duyu organlarımızındın aldığı bilgileri işlemede görevlidir.  Ama Frontal Lob ergenlik döneminde bizim için en önemli olan lobtur. Bu lob üzerine yoğunlaşacağız” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: KADEM’den, Bilgilendirme, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı