Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 17:44
 
Kadın Kolları’ndan Mehmetçiğe Destek
Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Malatya İl Başkanlığı ve Kadın Kolları, "Mehmetçiğe Kanımız Feda Olsun" sloganıyla Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla kan bağış kampanyası düzenledi.
Video Haber Haberi
Kadın Kolları’ndan Mehmetçiğe Destek

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Malatya İl Başkanlığı ve Kadın Kolları ve Türk Kızılayı Malatya Şubesi iş birliğinde düzenlenen kan verme kampanyasında, Milliyetçi Harekat Partisi üyeleri kan verdi.

ŞEHİDE SAYGISIZLIK YAPILDI

Konuşma öncesinde Şehit Musa Özalkan’a getirilen haciz konusunu kınayan MHP İl Başkanı R.Bülent Avşar, “Öncelikle Afrin'de ki terör hedeflerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı harekâtının ilk şehidi Musa Özalkan, 2009’da karıştığı trafik kazasından dolayı 109 bin lira tazminat ödemeye mahkûm olduğunu duyduk. Özalkan 22 Ocak günü şehit oldu. Alacaklısı ise bir gün sonra tahsilat için harekete geçti. Adalet Bakanlığı Astsubay Musa Özalkan’ın, şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden avukat hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan bu haksızlığa karşı olduğumuzu ve bu olayı şiddetle kınadığımızı ve acilen bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyoruz. Bu olaya karışan Avukat icra memurları kimler varsa, hepsinin derhal hukuk karşısında hesap vermelidirler” dedi.

“AKTİF OLARAK ÇALIŞIYORLAR”

MHP Kadın kollarının Malatya’da aktif olarak çalıştığını dile getiren Avşar, “Kadın kolları başkanlığımız kısa süre içinde atanmalarına rağmen, göstermiş oldukları performans ve çalışmalardan bir hayli memnunuz. Özellikle göreve atandıkları gün şehitlerimize ve şehit ailelerine ziyaret gerçekleştirmeleri bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Hemen akabinde Afrin’de ki Mehmetçiklerimiz için Kızılay ile işbirliği yaparak kan bağışı yapmaları takdire şayandır. Şahsım ve yönetim kurulum olarak Kadın Kollarımıza bundan sonraki süreçte hep birlikte MHP’yi daha iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

MHP Kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek ise,”Afrin’de vatanımız için çarpışan Mehmetçiklerimiz için bugün Kızılay ile birlikte kan bağışı kampanyamızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Kadın, Kolları’ndan, Mehmetçiğe, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı