Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 12:01
 
Kadın Temsilciler Bir Araya Geldi
Birlik Vakfı Kadın Kolları tarafından Malatya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kadın Başkanları ve temsilcileri, “Birlik ve dayanışma” toplantısı düzenledi.
Video Haber Haberi
Kadın Temsilciler Bir Araya Geldi

Birlik Vakfı Malatya şubesinde gerçekleştirilen toplantıya Vakıflar Malatya Bölge Müdürü Azra Yavaşoğlu, MİAD Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul, Birlik Vakfı Malatya kadın kolları Başkanı Arzu Şavluk ile birçok Sivil Toplum kuruluşunun kadın temsilcisi katıldı. Toplantıda ilk olarak değerlendirmede bulunan Birlik Vakfı Malatya kadın kolları Başkanı Arzu Şavluk, neden böyle bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade ederek şu açıklamalara yer verdi; “Birlik Vakfı olarak, ne zaman bizlere ihtiyacınız olursa, hangi konuda olursa olsun bayan arkadaşlarımızın, kadın STK Temsilcilerimizin yanlarındayız. Amacımız birlikte güzel şeyler yapmak o amaçla bir araya geldik. Birlikte, Malatya’mızın marka değerine katkıda bulunmak, bizde Bayan STK ve Bayan STK temsilcileri olarak katkı sunmak amacı ile bu toplantıyı düzenledik.”

“BİZE PROJE GETİRİN”

Vakıflar Malatya Bölge Müdürü Azra Yavaşoğlu, siz bize proje getirin biz bunu kesinlikle kabul edip hep birlikte uygularız diyerek, kadınları teşvik eden açıklamada bulunarak şu açıklamalarda bulundu; “Malatya’da kadınların sesini duyurmak yön vermek ve hareketlere kadının damgasını vurmak gibi bir amacımız var. Ama ondan önce, Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle vurguladığı ve bu sene de daha çok üstünde durduğu kadın gücünü tüm Türkiye’de htirebilmek.  Bunu, vakıflar olarak biz her sene farklı bir tema ile vakıflar haftasını kutluyoruz. Bu seneki temamız da, tarihte vakıf kuran kadınlar bu konu eksenli olarak günümüzde vakıflar üzerinde çalışan, STK’larda çalışan kadınlarımız ve bu kadınlarımızın toplumumuza kattığı değerler üzerinde bir organizasyon olacak. Aslında tüm 365 günün konusu ama ağırlıklı olarak Mayıs ayının 2. haftası vakıflar haftası. O zaman biraz daha yoğun çalışmalarımız oluyor. Bu sen biraz önce söylediğim gibi hepimiz için diyerek başta biz vakıflar olarak destekleriniz istiyoruz. Birbirinizin eksikliklerini tamamlayıp birbirinize destek vererek daha güçlü bir sesle daha doğru yöntemlerle vatandaşımıza birbirimize ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Kadın, Temsilciler, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı