Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:22
 
Kahramanmaraşlılar İftarda Buluştu
Kahramanmaraş ve İlçeleri Dayanışma Derneği yönetimi, Malatya'da ikamet eden Kahramanmaraşlı vatandaşlarla birlikte iftar yemeğinde bir araya geldiler.
Gündem Haberi
Kahramanmaraşlılar İftarda Buluştu

TCDD lokalinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Dernek yönetimi, Malatya'da yaşayan  Kahramanmaraşlı vatandaşları, aynı sofrada, birlik ve dayanışma yemeğinde bir araya getirdi.

İftar öncesi bir açıklama yapan Kahramanmaraş ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, derneği faaliyetlerinden bahsederek şunları söyledi; "Derneğimiz Malatya içerisinde yılda birkaç defa etkinlik yapıyoruz. Hem hemşerilerimizle hem de Malatyalılarla uyum içerisinde faaliyet gösteren bir derneğiz. Bizim kültür yapısıyla Malatya’nın kültür yapısı çok fazla uyuştuğu için Malatya’da herhangi bir yabancılık çekmiyoruz. Biz yabancı yerde olmadığımız gibi bir arada bulunmaktan da çok fazla zevk alıyoruz. Kendi toprağımızdaki insanlarla bir araya geliyoruz. Afşin, Elbistan, Göksunlularla burada bulunmaktan mutluyuz. 500’e yakın üyemiz var. Ancak biz Malatya’da 15 binin üzerinde bir nüfusa sahibiz. Biz üye sayımızı artırma amacındayız. Şu anda verdiğimiz iftar yemeğine 200 kişi geldi, ama biz Malatya’da Kahramanmaraş ve ilçeleri olarak 15 binin üzerinde bir nüfusumuz bulunuyor. Bu insanlara ulaşmak için çalışıyoruz. Bu gibi toplantılara üye olan hemşehrimiz gelemiyorsa, eşi ve çocukları gelsin. Çünkü hemşehrilerimizin yardıma ihtiyacı olabilir, yapacağımız sosyal faaliyetlerimiz olabilir, bu yüzden birlik ve beraber olmak, birlikte hareket edebilme peşindeyiz. Birbirimizden haberdar olmamız gerekiyor. Bu yüzden sayımızı artırmak istiyoruz ki, artırıyoruz da. Biz yemeklerde toplanmanın haricinde akademisyen arkadaşlarımız çok fazla. Onlardan bilgiler almak için çeşitli konularda konferanslar düzenliyoruz. Piknik aktivitelerimiz oluyor. Çay bahane önemli olan bir araya gelmek. Derneklerin genel bir beklentisi var. Bir yer temin edilebilirse çok iyi olur. Biz küçük bir yer tuttuk, üyelerimizden aldığımız aidatla hizmet vermeye çalışıyoruz. Belediyeler olsun, valilik olsun derneklere destek sağlarlarsa dernekler faaliyetlerini daha rahat yürütürler"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kahramanmaraşlılar, İftarda, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı