Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 13:44
 
Kahtalı’dan CHP’ye Eleştiri
Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘evet’ afişleri astırması ve yazdırmasını eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya cevap vererek,"Biz eveti, milletimizin gönlüne yazmışız. Dağa, taşa, yola yazılması neden garip geliyor bazılarına" dedi.
Siyaset Haberi
 Kahtalı’dan CHP’ye Eleştiri

Ak Parti İl başkanı Hakan Kahtalı, referandum çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın Malatya Büyükşehir belediyesi ile ilgili eleştirilerine cevap verdi. Kahta, Veli Ağbaba'nın evet afişleri ile ilgili eleştirisini hatırlatarak, Malatya'da en güçlü şekilde 'evet' oyu çıkması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. CHP'yi eleştiren Kahtalı, ”Belediyenin, peyzaj çalışmaları çerçevesinde bazı yerlere evet yazması, yine referandum çalışmaları kapsamında bazı noktalara evet afişleri asması ne gibi bir sorun olabilir ki. Biz ‘evet’i milletimizin gönlüne yazmışız. Dağa, taşa, yola yazılması neden garip geliyor bazılarına. Bunda gocuna bir şey yok. Sayın Ağbaba önce kendisine bakacak. Sayın Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediye başkanlarını genel merkeze çağırıp referandum için özel olarak görev vermesi ve o belediyelerin referandum çalışmalarını da basından okuyoruz. Sayın bakanımızla, sayın belediye başkanımızla birlikte Malatya’yı ilçe ilçe, belde belde, köy köy geziyoruz. Allah’ın izniyle gidilmedik yer de bırakmayacağız. 16 Nisan tarihine kadar milletimize oylanacak referandum paketini anlatmak için elimizden geleni yapacağız. Malatya’dan en güçlü şekilde evet çıkması en büyük temennimiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı yerine getirilecek
Kahtalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Ak Parti teşkilatlarıyla birlikte Malatya’nın her noktasını karış karış gezeceklerini de belirtti. Kahtalı, "Oturduğumuz yerden değil, gezerek, vatandaşa dokunarak, anlatarak referanduma hazırlanıyoruz. Sayın bakanımız, belediye başkanımız ve Ak Parti teşkilatlarıyla birlikte Malatya’nın her noktasını karış karış gezeceğiz inşallah. Sayın cumhurbaşkanımız Malatya’daki açılış törenine geldiğinde gidilmedik, görülmedik yer, sıkılmadık el bırakmayın talimatı verdi. Sayın cumhurbaşkanımız bunu söyler de biz hiç durur muyuz. Allah’ın izniyle referanduma kadar gidilmedik yer, sıkılmadık el bırakmayacağız” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: , Kahtalı’dan, CHP’ye, Eleştiri, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı