Karantinaya Uymadılar Dışarıda Yakalandılar
Haber
31 Ekim 2020 - Cumartesi 13:08
 
Karantinaya Uymadılar Dışarıda Yakalandılar
Malatya'da güvenlik güçleri tarafından yapılan denetimlerde karantinada olması gereken 5 kişinin dışarıda olması nedeniyle kişiler hakkında yasal işlem başlatıldı ve öğrenci yurtlarında karantinaya tabi tutuldu.
Gündem Haberi
Karantinaya Uymadılar Dışarıda Yakalandılar

Malatya il Emniyet müdürlüğü tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde birçok işyeri ve mekan denetlenirken, kurallara uymayanlar hakkında para cezası ve yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; "Coronavirüs ile Mücadele Kapsamında İl genelinde son 24 saatte toplam; 110 Market, 52 Kuaför ve Berber,  8 Piknik Alanı, 3 Pazar Yeri,  AVM, 87 Toplu Taşıma, 79 Kahvehane, 54 Lokanta, 1 Spor Merkezi, 5 Düğün Salonu, 1 Hamam ve Sauna, Kasap Pazarı, 62 Ticari Taksi, 444 İşyeri 6 Konaklama Tesisi,  Maşti ve Tren Garı, 36 Cami ve Açık alan Kontrol edilmiştir" denildi.

 KARANTİNA KURALLARINA UYMADILAR

Yapılan açıklamada ayrıca karantina kurallarına uymayan kişilerin tespit edildiği ifade edilirken;"27 şahsa maske takmamaktan, 1 toplu taşımaya sosyal mesafe kuralına uymamaktan cezai işlem tesis edilmiştir. Covid-19 temaslısı olmasından dolayı karantina kuralına uymadığı tespit edilen 4 vatandaşa cezai işlem tesis edilmiş olup; ikametine yönlendirilmiştir. Covid-19 testi pozitif olup karantina kuralına uymadığı tespit edilen 5 vatandaş yurda yerleştirilmiştir." Diye bilgilendirme yapıldı.

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: Karantinaya, Uymadılar, Dışarıda, Yakalandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı