Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 16:58
 
“Kemal Kılıçdaroğlu’nu Destekliyoruz”
CHP Malatya il başkanı Enver Kiraz, 3-4 Şubat tarihinde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisinin Olağan Kurultayında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Kiraz, “Malatya’da 13 delege ile yanındayız” mesajını vererek, destek imzalarını Genel merkeze gönderdiklerini söyledi.
Video Haber Haberi
“Kemal Kılıçdaroğlu’nu Destekliyoruz”

Başkan Kiraz, parti binasında yaptığı açıklamada 3-4 Şubat’ta yapılacak CHP 36. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini söyledi.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK”

Kiraz, “36. Olağan Kurultayımız 3-4 Şubat’ta yapılacak. Bizler, delege seçimlerinden tutun da ilçe seçimlerine, il seçimine ve kurultaya kadar her aşamada demokratik bir yarış olması noktasında elimizden gelen çabayı gayreti gösteren bir siyasi partinin temsilcileriyiz. Bu ülkede 95 yıldır demokrasiyi savunan, özgürlükleri savunan ve gerçekten önemli değerli savunan bir siyasi partinin temsilcileri olarak bugün kurultayımızda da baktığımızda birçok adayın adaylık açıklamasını izliyoruz. Hiçbir partide görmediğimiz bir şekilde il ve ilçelerde olduğu gibi demokrasi şölenlerini kongrelerimizde yaşatıyoruz. Kurultayımızda da büyük demokrasi şölenini hep birlikte hafta sonu yaşayacağız. Çok adayın çıkması aslında demokrasi kültürünü ne kadar özümsediğimizle ilgili önemli bir gösterge ve bunu elbette önemsiyoruz. Demokrasiyi kendi içinde yaşayan ve kendi içinde gerçekleştiren bir siyasi partiyiz” dedi.

 “13 DELEGE İMZAMIZI VERDİK”

Kiraz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olacaklarını ve bu kapsamda Genel merkeze 13 delegenin imzasını gönderdiklerini söyleyerek, şunları belirtti; “Tabi bu kurultaya giderken, şuanda Malatya’da 12 kurultay delegemiz ve 1 milletvekilimiz doğal delege olarak 13 kişi ile büyük kurultaya katılıyoruz. Hem 12 delegemiz hem de milletvekilimiz olan doğal delegemiz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi için imzalarını verdiler ve bu imzaları genel merkeze ulaştırdık. İmzalarımızla sadece sözde değil, özde ve gerçek anlamda 2019’a giden bu süreçte Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. Bir bütün olarak kurultay delegelerimizle birlikte şuan ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, ona inanıyor, güveniyor ve önümüzdeki 2019 seçimlerini kucaklayabilecek en iyi yapının Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde oluşacağına da inanıyoruz. Malatya’dan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bu adaylı süreçte tam destek verdiğimizi ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Kemal, Kılıçdaroğlu’nu, Destekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı