Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 09:04
 
Keskin’den '65 Yaş' Eleştirisi
Beydağı Özel Halk Otobüsçüleri İsmetiye mahallesinde kurdukları derneğin bina açılışını yaptı. Yapılan açılışta konuşan Malatya Şoförler Odası ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, gelir durumu gözetmeksizin verilen 65 yaş üstü kartları eleştirdi.
Yaşam Haberi
Keskin’den '65 Yaş' Eleştirisi

Beydağı Özel Halk Otobüsçüleri İsmetiye Mahallesi’nde kurban keserek dernek açılışı yaptı. Yapılan dernek açılışına; Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Özer, Malatya Şoförler Odası ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, ESKKK Başkanı Ali Evren, Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce,  Beydağı Özel Halk Otobüsçüleri Derneği Başkanı Ali Acun ile dernek üyeleri ve şoför esnafı katıldı.

“ZENGİNLERDE BEDAVA BİNİYOR”

Malatya Şoförler Odası ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, otobüse gelir durumu iyi olan vatandaşların da 65 yaş üstü karttan dolayı bedava bindiklerini dile getirerek, “Arabalar yenilendi, bizim buradaki sıkıntımız halk otobüslerinde vardı. Belediye otobüsleri eskimiş. 65 yaşındakiler 4-5 bin TL maaş alıyor, arabaya bedava biniyor. Yeşilyurt'ta çok iyi biliyorum 80, 90 tane dairesi var o da bedava biniyor.  Bazı zenginler de bedava biniyor. 65 yaşında üstündekiler belediye otobüslerine yeni olmadığı için onları geçip yeni otobüslere biniyorlar.  Otobüslerin taşıdıkları yolcunun yüzde 40 ve yüzde 45'i otobüse bedava biniyor.  Bu konuyu Sayın başbakanımıza, Sayın bakanımıza da ilettim. 50 kuruş adını koysanız, adam 25 kez 30 kez binmez. 30 sefer 40 sefer binilmez, bu olmaz yazıktır. Buna bir çare bulunması lazım. Bunlara belediye tarafından biraz yeni dönüşen araçlara da imkân sağlanması kesintilerin azaltılmasına gibi bir imkan sağlanırsa bir katkı olur” dedi.

“MALATAY İÇİN GÜZEL BİR KAZANIM”

Esnafın önemini ed vurgulayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım ise “Bizim için esnaf 1000 yıllık bir geçmişe sahip Ahi teşkilatının devamı niteliğindedir. Şoför esnafı da bizim ailelerimizin, kız kardeşlerimizin, eşlerimizin, babalarımızın, amcalarımızın canlarını teslim ettiğimiz arkadaşlarımızdır. O anlamda bu arkadaşların bugün bir araya gelerek halk otobüsleri olarak bir sivil toplum kuruluşu ve dernek oluşturmaları bizim için de güzel bir kazanım. Malatya içinde güzel bir kazanımdır” diye konuştu.

ŞOFÖRLER TEK ÇATI ALTINDA

Beydağı Özel Halk Otobüsçüleri Derneği Başkanı Ali Acun da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Derneği 30 Mart 2017 tarihinde kurduk. Derneği kurmaktaki amacımız şoför; esnafını tek çatı altında toplamaktı. Bun anlamda da çalışma yapacağız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Keskin’den, '65, Yaş', Eleştirisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı