Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 09:21
 
KGK Üyeleri Gala Gecesi Ve Ödül Töreninde Bir Araya Geldi
Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Malatya'da gerçekleştirdikleri ziyaretleri ve programları gala gecesi ve ödül töreni ile sonlandırdı.
Gündem Haberi
KGK Üyeleri Gala Gecesi Ve Ödül Töreninde Bir Araya Geldi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Battalgazi Belediye Başkan yardımcıları, STK temsilcileri ve KGK Malatya temsilcileri Kemal Deniz, M. Duran Özkan ile KGK üyeleri katılım sağladı.

 "DERNEK DEĞİLİZ"

 Gecede ilk olarak bir değerlendirme yapan KGK Malatya temsilcilerinden Kemal Deniz, KGK'nin bir dernek olmadığını, uluslar arası bir kuruluş olduklarını sadece yerel medyayı, ulusal medyayı, ayrıca Türkiye sınırları dışarısında ve Türkiye'nin dost meclisinden oluşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3335 sayılı yasa gereğince izin verilmesi ile birlikte kurulmuş bir kuruluş olduğunu söyledi.

"MERDİVEN ALTI GAZETECİLER ÇOĞALDI"

Sonrasında bir değerlendirme yapan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise; "Gazetecilik mesleği son yıllarda ciddi manada hem ekonomik anlamda, hem de güven anlamında irtifa kaybetmektedir. Ülkemizde giderek çoğalan gazeteciler, merdiven altına dönüşen gazetecilik mesleği bizler gibi gerçekte bu mesleği yapan meslektaşlarımızı üzüyor. Özellikle geleneksel medyanın giderek kan kaybettiği, dijital ve sosyal medyanın hızla bir kasırga gibi üzerimize geldiği dönemde üstüne üstlük bu merdiven altı gazetecikle mücadele ediyoruz" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren'in yaptıkları selamla konuşmalarının ardından plakaet takdimi gerçekleştirildi.   

Kaynak: Editör: Hüseyin Canbay
Etiketler: KGK, Üyeleri, Gala, Gecesi, Ve, Ödül, Töreninde, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı