Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 18:15
 
Kiraz’a Hayırlı Olsun Ziyareti
Malatya Barosu Başkanı Av. Enver Han, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Gündem Haberi
Kiraz’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Malatya Barosu Başkanı Enver Han, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Baro Başkanı Enver Han, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na seçilen adaşım çok kıymetli dostum Enver Kiraz’ı ziyaret ediyoruz. Ben, Enver Başkan’ın nezlinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm kurumlarına seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Demokrasiye sunacakları katkılardan ötürü, kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Siyasi partiler bizim demokrasimizin vazgeçilmezi, olmasa olmazıdır. Tüm siyasi partilerin kendisini ifade etmesi lazım. Bu anlamda il başkanımız Enver Kiraz’ı ve kurullara seçilen tüm arkadaşlarını tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi.

“ZİYARETTEN DOLAYI MEMNUN OLDUK”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Enver Kiraz ise şunları söyledi: “Baromuzun değerli başkanına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Malatya’da baro başkanlığını gerçekten başarıyla 2 dönemdir sürdüren değerli hukukçu arkadaşımız. Ben kendisine çalışmalarından dolayı başarılar diliyorum. Tabi değerli arkadaşlar baro başkanı ziyaret etmişken hukuk sistemi ile de bir şeyler söylemekte fayda görüyoruz. Gerçekten içinden geçtiğimiz süreç itibari ile özellikle 15 Temmuz’dan sonra 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL ve devamında 18, 19 aydır OHAL yönetimi kapsamında değerlendirdiğimizde gerçekten hukuk sisteminde de önemli sıkıntıları görüyoruz. Tabi Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman hukukun üstünlüğüne, adalete, adaletin terazisine her zaman ihtiyaç olduğunu ve bunun gerçekleşmesi için ülkede mücadele veren siyasi bir partinin temsilcileriyiz. Özellikle son dönemlerde baktığımızda ülkenin hukuki anlamda sorunlar yaşadığını da maalesef görüyoruz. Bir anayasa mahkemesi kararını bile yerel mahkeme tarafından reddediliyor veya kabul edilmiyor olması, gerçekten ülkenin hukuk sistemi açısından üzüntü verici bir durum olarak değerlendiriyoruz. OHAL’in biran önce kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü gerçekten 18, 19 aydır OHAL sürecinde KYK’larla ülke yönetiliyor. Toplum olarak dolayısıyla hem hukuk sisteminde hem diğer alanlarda önemli sıkıntılar yaşıyoruz. Biran önce normalleşmenin sağlanması, halkın temsilcisi olan milletvekillerinin mecliste görevlerini yapması, yasaları tartışarak ayrıntıları çıkarması gerektiğini de düşünüyoruz ve Türkiye’nin bir an önce demokrasisinin, hukukunun normal koşullara indirgenmesini de bir an önce bekliyoruz. Baro başkanımız Enver Han’a tekrardan ziyaretinizden dolayı da teşekkür ediyoruz, memnun olduğumuzu da ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Kiraz’a, Hayırlı, Olsun, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı