Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 09:15
 
Kiraz Basınla Buluştu
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesi ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il ve ilçe başkanları, Malatya’da görev yapan basın kuruluşlarının temsilcileri ve çalışanları ile bir araya geldi.
Yaşam Haberi
Kiraz Basınla Buluştu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesi ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il ve ilçe başkanları, Malatya Basını bile kahvaltı programında bir araya geldi. Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Battalgazi ilçe Başkanı Bahattin Öner, CHP Yeşilyurt ilçe Başkanı Ahmet Pektaş, Malatya Basın İlan Kurumu Müdürü Nihat Abacı, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Kemal Deniz ile Yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

KİRAZ: “HEPİMİZİN ELİ, GÖZÜ VE KULAĞIDIR”

Gazetecilik mesleğinin önemli bir meslek olduğunu vurgulayan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Sizin vasıtasıyla bütün gazetecilerimizin yürekten kutluyorum. Her zaman ifade ediyoruz. Basın hepimizin eli, gözü ve kulağıdır. Toplumun objektif haber alabilmesi noktasında, özgür, tarafsız ve bağımsız basına her zaman ihtiyaç var. Demokrasinin en önemli kurumlarından birisi siyasi partiler, diğeri de elbette ki basın kurumlarıdır. Basın ne kadar özgürse, demokrasimiz o kadar gelişmiştir. Geçmiş tarihimize de baktığımızda da, demokrasinin sekteye uğradığı her dönemde, siyasetçilerin ödediği bedeller gibi basın kurumu ve gazetecilerimiz de tarihsel süreçler içerisinde önemli bedeller ödemiştir. Demokrasi yolunda bedel ödemiş bütün gazetecilerimizi de bu vesile ile bir kez daha anıyorum. Maalesef çalışan gazeteciler gününde aynı zamanda çalışamayan, çalışmayan ve çalışma hakkı bir şekilde elinden alınmış olan birçok gazeteci de var. Dünyada, tutuklu gazeteci bakımından değerlendirdiğimiz de ön sıralarda olan bir ülkeyiz. Keşke aslında başka konularda aslında üst sıralarda olabilsek. Basın özgürlüğü konusunda epey gerilemiş bir durumdayız. Özellikle OHAL, kapsamında KHK ‘ların, uygulamaların sadece OHAL konusu ile ilgili olmadığını da görüyoruz” dedi.

DENİZ: “ÜLKE GELİŞİMİNE KATKI SUNMAKTADIR”

Bu önemli günde siyasi parti temsilcileri ile bir araya gelmekten mutlu olduklarını ifade eden MGTC Başkanı Kemal Deniz ise şunları söyledi: “10 Ocak Gazeteciler günü çok önemli bir gündür. Öncelikle gazetecilik gününün kutlandığı günden bu yana, çok önemli bir noktadayız. Demokratik toplumun vazgeçilmez unsurlarından birisi olan basının ülke gelişimine büyük katkı sunmaktadır. Basın mensubu meslektaşlarım, halkın haber alma toplumun talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarmak noktasında önemli bir görevi üstlenmektedir. Sayın başkanım gazetecilerin bir kısım sorunları dile getirdi ve biz o sorunların bir bölümüne katılıyoruz. Bugün bizleri hatırlayan İl başkanımız dahil olmak üzere Valimizi, Belediye Başkanlarımızı ve STK’larımız başta olmak üzere, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü unutmayan ve gazetecilerin sorunlarına hiç olmazsa bir günde birlikte dile getirdikleri için herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Kiraz, Basınla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı