Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 17:09
 
Kiraz’dan, Kılıçdaroğlu ve Ağbaba’ya Tam Destek
CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin(CHP) 3-4 Şubat'ta gerçekleştireceği 36. Olağan Kurultayı'na değinerek kurultayda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya tam destekte bulunacaklarını söyledi.
Video Haber Haberi
Kiraz’dan, Kılıçdaroğlu ve Ağbaba’ya Tam Destek

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, geçtiğimiz aylarda yapılan kongre ile yeniden il başkanlığına seçilen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ı ziyaret etti. 3-4 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan 36. Olağan Kurultayı'na değinen İl Başkanı Kiraz, “Kurultayda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya tam destek vereceklerini belirtti.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yapılan ziyarette konuşan Ağbaba, Malatya sorunlarını sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin gündeme getirdiğini vurgulayarak, “Geçtiğimiz aylar içerisinde tüm Türkiye'deki kongrelerimizi tamamladık. Umarım önümüzdeki dönem hep birlikte Malatya’nın kaderini değiştirecek çalışmalara imza atarız. Maalesef Malatya’nın bütün sorunlarını, Cumhuriyet Halk Partisi gündeme getiriyor. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi, Malatya’nın dertleriyle dertlenip Malatya’nın dertlerini gündeme taşıyor. Malatya ile ilgili çalışmaya devam edeceğiz. Belki birileri bizim konuşmalarımızdan rahatsız oluyor ama bu rahatsızlığı vermeye devam edeceğimizi de söylemek istiyorum” dedi.

KİRAZ’DAN TAM DESTEK

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kiraz, 3-4 Şubat ayında yapacakları kurultaya da değinerek şunları söyledi: “Türkiye genelinde de Genel Başkan Yardımcısı olarak önemli hizmetler veriyor. Biz 3-4 Şubat’ta büyük kurultayımızı gerçekleştiriyoruz. Burada kurultay delegelerimizle de toplantı gerçekleştiriyoruz. 2019’a giden bu yolda, hem referandumda hem de adalet yürüyüşünde Türkiye’nin birleştirici rolünü üstlenmiş olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğine inanıyoruz, güveniyoruz. Onun liderliğinde 2019’u kucaklamak istiyoruz. Ama aynı zamanda, Genel Başkan Yardımcılığını yürüten Milletvekilimizin Malatya’da olması elbette önemli. Malatyalı olmasının yanı sıra gösterdiği performans, daha iyi noktaları hak ettiği noktasında düşüncelerimiz var. Onun da gerçekleşmesi noktasında kurultayda elimizden gelen gayreti ve desteği, milletvekilimiz Veli Ağbaba’ya da sunacağız.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Kiraz’dan,, Kılıçdaroğlu, ve, Ağbaba’ya, Tam, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı