Haber Detayı
23 Aralık 2017 - Cumartesi 17:11
 
Kiraz Yeniden Başkan Seçildi
CHP Malatya İl Başkanlığına mevcut il başkan Enver Kiraz yeniden seçildi. Mevcut il başkanı Enver Kiraz ile Hasan Bülent Özkan'ın aday olduğu kongrede Kiraz,258 oy alarak tekrar başkan seçildi.
Siyaset Haberi
Kiraz Yeniden Başkan Seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanlığı'na Enver Kiraz seçildi. Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kongreye; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Ankara milletvekili Murat Emir’de katıldı.

Seçim sonucuna göre toplamda 333 oy kullanıldı. Bir tane geçersiz sayılırken, geçerli oy 332 olarak kabul edildi. Enver Kiraz 258 oy alarak başkan seçilirken, Bülent Özkan ise 74 oyda kaldı.

“HUKUK ASKIYA ALINMIŞTIR”

Yapılan kongrede, meclis'te alınan OHAL uygulama kararını eleştiren Ağbaba, “Şuan Türkiye bir sivil darbe tarafından yönetilmektedir. 20 Temmuz’dan beri hukuk askıya alınmıştır. 20 Temmuz’dan beri Anayasa çiğnenmektedir. 20 Temmuz’dan beri insan hakları, demokrasi, hukuk denen bir şey yoktur. İnsanların mal ve can güvenliği yoktur. İsteğinin malına el koyabiliyor, istediğini meslekten atabiliyor, istediği şirkete kayyum ataya biliyor, istediği insanı meslekten atabilir. Bunu dediler ki 3 ay sürmeyecek, 45 günde yapacağız dediler. Ne için ve kime karşı yaptılar, kimin için çıkarıldı. Ohal, Fetö için çıkarıldı. Kime karşı uygulanıyor, kendine muhalif olan herkese karşı. Mağduriyetlerinin giderilmesi için bir komisyon kuruldu ama komisyon başvuru yapanların hepsini reddetti. Bu komisyon da AKP’nin hukuksuzluklarını temizlemek için, olumsuzlukları meşrulaştırmak için kurulmuş bir komisyondur. Herkes biliyor ki bu insanlar arasında 150 bin mağdur insan var. Bu insanlar içerisinde geçmişte FETÖ ile mücadele eden solcular var, Akademisyenler var, Öğretim Üyeleri var. Eğitim-Sen, KESK üyeleri var. Bunların meslekten ihraç edilmesi tamamen hukuksuz olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

“BİRLİĞİMİZİ SAĞLAMALIYIZ”

Ağbaba, CHP içinde kırgınlıkların olmamsı gerektiğini aktararak şunları söyledi: “ Buradaki anlayışımız 2019 seçimlerine giderken, bu ruhu güçlendirmek, bu sezgiyi güçlendirmek olmalıdır. Kaybedecek bir tek arkadaşımız yok. Burada yönetimde oluruz, muhalif oluruz, farklı gurupları destekleriz ama bir şey her şeyden önemlidir. Bu il başkanlığında, milletvekilliğinden, belediye başkanlığından da önemlidir, bu da Laik Demokratik Cumhuriyettir. Kendi kişisel geleceğimiz için, kendi kişisel beklentimiz için asla 2019’u feda etmemeliyiz. 2019’u zedeleyecek, bizi zayıflatacak her türlü hareketten vazgeçmeliyiz. Bazen bakıyorum rakip partiye söylemediklerini arkadaşlarına söylüyor. Diyoruz ya, Malatya’da güçlenemiyoruz, bundan önce güçlenmek için kendi birliğimizi sağlamalıyız. Hep beraber bir bütün olmalıyız.”    

EMİR’DEN HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

CHP Ankara milletvekili Murat Emir ise yaptığı konuşmada“Dış politikası çökmüş, savrulan bir siyaset anlayışı ne zaman Putin'in dostu ne zaman Trump’ın dostu, ne zaman İsrail dostu ne zaman düşman anlayamıyorsunuz. Esad'ın ne zaman düşman olduğunu anlayamıyorsunuz. Bakıyorsunuz iç politikada bitmiş, olağanüstü hal bir buçuk yıl geçmek üzere anayasasızlaştırılmış. Parlamentosu neredeyse göstermelik bir hale gelmiş parlamentosuzlaştırılmış. Gazeteciler hapiste milletvekilleri hapiste en ufak bir muhalefet olanın dahil susturulduğu, tutuklandığı, meşru veya gayri meşru yollarla yok edildiği bir dönemden geçiyoruz” diye konuştu.

Başkan adaylarından Hasan Bülent Özkan da ,“Bu dünyada ne kadar kaldığımı bilemediğimiz için zamanımı sonuna kadar Malatya için, partim için verebilmek adına karşınızdayım. Görüyorum ki umutsuzluk bulutu sarmış, partimize gönül verenleri. Kara bulutları dağıtmak için karşınızdayım yardımlarınızı, desteklerinizi bekliyorum” diye konuştu.

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIM”

Yeniden Başkan seçilen Enver Kiraz ise, “Herkesi başımızın üzerinde tuttuk. Bu kongrede tekrar görev verdiğinizde bu güne kadar olduğu gibi bütün makamların sizlerin olduğu bilinci ile hareket ederken sizlerin verdiği göreve layık olmak için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim. Daha çok çalışacağım. Görev ne olursa olsun partinin emrinde olmaya devam edeceğim. Çünkü bu parti benim sevdam benim kavgam” açıklamasını yaptı.

Başkan seçilen Kiraz’ın İl yönetiminde ise şu isimler yer aldı: “Akkar Erdal, Arı Ali, Avşar Hasan,Bakış Abdullah,Celiloğlu Ali, Çiçek Avni,Doğuç Gülşen,Doğan Veli,Durmaz Yusuf,Gökçe Nursel, Gündüz İsmail , Karabıyık İbrahim,Kavukçu Süheyla,Kısacık Ercan,Özen Müslüm,Özgür Erkan,Uzunoğlu Erdem,Yıldırım Zülfikar,Yıldız Barış,Yılmaz Hasan.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kiraz, Yeniden, Başkan, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı