Haber Detayı
04 Mayıs 2016 - Çarşamba 19:08
 
Kiraz: Akp İl Başkanlarına Vali Görevini De Mi Verdiniz?
CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya’ya yapacağı ziyaretle ilgili çağrı ve duyuruların Ak Parti İl Başkanlığı tarafından yapılmasını eleştirerek, “Biz farkında olmadan, AKP İl Başkanlarına Vali görevini de mi verdiniz?” diye sordu.
Siyaset Haberi
Kiraz: Akp İl Başkanlarına Vali Görevini De Mi Verdiniz?

‘EV SAHİBİ VALİLİKTİR’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyaretine ilişkin Ak Parti İl Başkanlığı tarafından duyuru ve çağrıları eleştiren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Acaba biz farkında olmadan, AKP’nin il başkanlarına, valilik görevini de mi verdiniz?  Çağrıyı AKP İl Başkanı yapacaksa Malatya Valisi niye var? Cumhurbaşkanı bir İle geliyorsa, bu işin ev sahibi o İlin Valiliğidir. Dolayısıyla bu çağrıları Valiliklerin yapması gerekiyor. Eğer Cumhurbaşkanı,  bütün herkesin Cumhurbaşkanı ve tarafsız bir Cumhurbaşkanı ise,  böyle bir çağrıyı yapmak hiçbir partinin hakkı ve yetkisinde değildir. Cumhurbaşkanlığı makamının temsil anlamını biliyoruz. Buna uygun hareket edilmelidir” dedi.

“MALATYA’YA YENİ NE YAPILMIŞ?”

Kiraz, açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı’nın nelerin açılışını yapacağını sorarak, “Eğer Malatya’ya yeni bir şey yapılmışsa övünçle açıklayın biz de takdir edelim.  Her seferinde toplu açılışlar yapılacağı söylendiğinde, bu açılışlar neden kamuoyu ile paylaşılmıyor? Malatya’ya yeni ne yapılmış bilmek istiyoruz. Açılışların üzerinden günler geçiyor ama Malatyalılar nelerin açıldığını bilmiyor. Malatya’ya yeni ne yapılmış, görmediğimiz hangi yatırımlar var, biz de görelim ve takdir edelim” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Barış Koşal
Etiketler: CHP, İl, Başkanı, Enver, Kiraz, , Cumhurbaşkanı, Erdoğanın, Malatya’ya, yapacağı
Yorumlar
Haber Yazılımı