Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 12:50
 
“Kıymetli ve Örnek Bir Yatırım”
Yeşilyurt Belediyesi tarafından hayata geçirilerek olan Emanet Çarşısı ve Doğal Ürünler Pazarı'nın temeli düzenlenen tören ile atıldı. Temel atma töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, yapılan yatırımı kıymetli ve örnek bir yatırım olarak nitelendirdi.
Video Haber Haberi
“Kıymetli ve Örnek Bir Yatırım”

Yeşilyurt Belediyesi tarafından hayata geçirilerek olan Emanet Çarşısı ve Doğal Ürünler Pazarı'nın temel atma töreni düzenlendi. Turgut Özal Mahallesi Osmanlı Caddesinde düzenlenen törene, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, kurum, kuruluş ve meslek örgütlerinin temsilcileri, basın mensupları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

POLAT: “GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, dört yıl içerisinde hayata geçirdikleri ‘insan odaklı’ projeler ve yatırımlarla ‘Öncelikle Bölgede daha sonra Türkiye’de Örnek İlçe’ hedefine emin adımlarla yaklaştıklarını ifade ederek, şu açıklamalara yer verdi; “Ak Belediyecilik Malatya’mızda ilk günden beri, gece gündüz demeden çalışmalarını yapıyor ve milletin hizmetinde olmaya devam ediyoruz. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere merkez ilçe belediyelerimiz ve diğer belediyelerimiz AK davanın gereği olarak millete daha müreffeh, daha güzel nasıl bir çalışma ortaya koyabiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. Hayata geçirdiğimiz projelerin birçok yerel yönetimin hizmetlerine örnek teşkil etmesi bizi gururlandırıyor. ‘Keşke’, ‘ Baştâcı’, ‘Hayat Seninle Güzel’, ‘Yeşilyurt Gurbet Değil’, ‘Bir Yastıkta’, ‘Emanet Ekmek’ ve ‘Tut Elimden’ gibi projelerimizle vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya devam ediyoruz. 7/24 mesai mefhumu tanımadan, gece gündüz demeden ilçemize hizmet etmenin gurunu yaşıyoruz. Belediyeciliğin asıl mantığı insana dokunmaktır. Bugünde ‘insan odaklı’ hizmetlerimiz kapsamında çok önemli bir yatırımın temelini atıyoruz, yılsonu itibariyle burayı hizmete açacağız. Selçuklu Mimarisi örnek alınarak projesi çizilen, üç kat üzerinden hizmete sunulacak hizmet binasının en alt katında Emanet Çarşı, üst katta Doğal Ürünler Pazarı ve idari bölümler olacak. Binanın farklı bölümlerinde el sanatları ve beceri kursları açılacak. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza hitap eden sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri düzenlenecek. Bugün yine Emanet Çarşısı ve Doğal Ürünler Pazarımızın temelini atacağız. İnşallah yılsonu gibi tekrar burayı hizmete açacağız” dedi.

ÇAKIR: “CAZİBE MERKEZİ YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın cazibe merkezi olma konusunda hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini ifade ederek,  şu ifadelere yer verdi; “Malatya gelişmesiyle ve büyümesiyle ülke çapında dikkat çeken kentler arasına girmiştir. Malatya, kentsel ve sağlıklı büyümenin yanında ekonomisi ve sanayi alanlarının gelişmesiyle cazibe merkezi olma yolunda önemli mesafe kat etmiştir.2018 yılı Malatya’da temel atma ve açılış yılı olacaktır, daha çok çalışarak 2019 yılına çok güçlü bir şekilde gireceğiz. Planlı ve sağlıklı bir şekilde büyüyen Yeşilyurt’un gelişiminde büyük çaba sarf eden, böylesine değerli bir yatırımı ilçeye kazandırmak adına yoğun gayret sarf eden Belediye Başkanımızı canı gönülden tebrik ederim.”

ŞAHİN: “EMANET EHLİNE VERİLMİŞ”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediyesinin yaptığı hizmetleri takdir ederek, emaneti ehline verdiğimiz için minnettarız dedi ve şu açıklamalarda bulundu; “Emaneti vatandaşlarımızla buluşturmak için hâyırlı hizmetler yapmaya yönelik, hâyır ve hasanet noktasında bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada inşallah kadim medeniyetin bize yüklemiş olduğu çevremizdeki komşularımızın ne halde olduklarının bilinci içerisinde onları kendine dert edinen başta vatandaşlarımız olmak üzere hem de Belediye Başkanımızın nezdinde bütün belediye çalışanlarımızın böyle güzel bir yatırıma niyetlendikleri için kendilerine minnettarım. Yanı başımızdaki insanların dertleriyle hemhal olma noktasında üzerimize düşenleri yaptığımızda toplumsal bir takım yaraları sarmış oluruz.Bu tesislerimizde hayırsever insanların yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaşacak ayrıca kırsal bölgelerde üretilen yöresel ürünlerin burada satışı yapılacak, her açıdan değerli bir kıymetli bir yatırım” şeklinde konuştu.

 ÇALIK:“ÖNEMLİ İCRAATLARIMIZ ARASINDA”

‘Emanet Çarşısı-Doğal Ürünler Pazarı’ tesisinin Yeşilyurt’a hâyırlı olmasını temenni eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini halka buluşturan Yeşilyurt Belediye Başkanımızı kutluyorum. Bu tesisimizde hayırseverlerden gelen emanetler gerekli bakım ve onarımları yapıldıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak, sosyal yardıma ihtiyaç duyan her vatandaşımız eksik olan malzemelerini buradan temin edebilecek. Ayrıca doğal ürünlerin de satılacağı bu tesisimizde özellikle kadınlarımızın evlerinde ürettikleri ürünleri burada satma ve ev bütçelerine katkı sunma imkânına ulaşmış olacak. Sosyal belediyecilik anlamında çok önemli bir adım atan Yeşilyurt Belediye Başkanımızı kutlarım. Bu yatırım sayesinde kadim medeniyetimizin bize bıraktığı zenginden fakire akan bu güzergâhın inanıyorum ki bugün Yeşilyurt Belediyemizin organizasyonuyla aynı şekilde devam edecek. AK Parti iktidarı olarak sosyal devlet anlayışının ne demek olduğunu Türkiye’ye gösteren bir partiyiz. Sosyal devlet anlayışımız kapsamındaki hizmetlerimizi sosyal belediyecilik projeleriyle halkımıza ulaştırmaktayız. Toplumun tüm kesimlerine yönelik birçok fiziki yatırımlar hayata geçti ve bu yatırımların içerisini faydalı hizmetlerle verimli hale getirmek AK Parti’nin en büyük icraatları arasındadır. Malatya’da sosyal belediyecilik hizmetlerini başarıyla sürdüren Büyükşehir, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

KABAN: “CİDDİ MANADA MESAFE KAT EDİLDİ”

Malatya Valisi Ali Kaban, Türkiye’de sosyal belediyecilik anlamında ciddi mesafeler alındığını ifade ederek şu açıklamalara yer verdi; “Daha önce de Yeşilyurt’umuzun değişik temel atma ve açılış törenlerinde bulunduk. Hakikaten onları da gözümüzün önünden geçirdiğimiz zaman bugün yapılmakta olan ve hakikaten bir sosyal hizmet anlamında büyük faydalar sağlayacağını düşündüğümüz bu çalışmayla birlikte güzel çalışmalara imza attıklarını görüyoruz. Unutmayalım ki, dünyada öyle bir döneme girdik ki, genel bir temayül olarak sosyal devlet kavramının gittikçe belli ideolojiler dolayısıyla önemini kaybettiği bir zaman dilimi içerisindeyiz. Oysa Türkiye sosyal harcamalar anlamında ciddi manada mesafe kat etmiş durumda. Ve bunlar da çok zor bir alan olmakla birlikte azalmayıp artarak devam ediyor.”

BAKAN TÜFENKCİ: “ONLARIN BÜYÜK PAYI VAR”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, “AK Parti’li belediyelerimizin sosyal sorumluluk anlayışıyla belediye hizmetlerini yerine getirmeleri, insana dokunmaları, insanların ihtiyaçlarını önceleyerek hizmet etmeleri AK Parti’nin şiarıdır. Yeşilyurt Belediyemizde bu anlayış ve hedefle insanımıza hizmet etmeye devam ediyor.Bir yandan sosyal belediyeciliğin gerekliliklerini yerine getirirken diğer taraftan da insanlarımızın emeklerinin değerlendirileceği, kadim Yeşilyurt’umuzun ve bölgemizin  doğal ürünlerinin değerlendirileceği bu yatırımla üreticilerimize, çiftçimize ve tüketicimize hizmet etmek adına bugün önemli bir tesisin temelini atacağız. Belediye sadece su, kanalizasyon, alt yapı çalışmaları değildir, belediyecilik insanların gelecekteki ihtiyaçları ve beklentilerine göre imar etmeyi beraberinden getirmektedir. Ülke olarak bir yandan terörle mücadele ederken diğer taraftan ekonomimizi, refahımızı artırıp, büyütmeye devam ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızın geleceğini garanti altına almak adına mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SARIEROĞLU: “VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’da Yeşilyurt Belediyesinin sosyal belediyecilik hizmetlerine örnek teşkil edecek değerli bir yatırımı hizmet sunacağını ifade ederken Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik etti.

‘Emanet Çarşısı-Doğal Ürünler Pazarı’  tesisinin çok değerli, kıymetli ve örnek bir yatırım olduğuna dikkat çeken Bakan Sarıeroğlu, “Yeşilyurt Belediyesi bölgeye örnek teşkil edecek çok değerli bir yatırımı hizmete sunacak, emeği geçen başta Belediye Başkanımızı ve değerli çalışanlarını kutluyorum. Bu yatırımın diğer belediyelere örnek olmasını temenni ediyorum. Tesis içerisinde kadınlarımızın el emeği göz nuru ürün ve eserlerin sergileneceği alanların olması, işlevsel yapısı ve sosyal tesisleri ile gerçekten değerli bir yatırım Malatya’ya kazandırılmış olacak, şimdiden hâyırlı olsun. Bölgenin parlayan bir yıldızı olan Malatya’da değişim ve gelişimi sürdüğünü görmek bizleri mutlu ediyor. AK Parti iktidarları döneminde 17 milyar TL’lik yatırım yapıldı, bundan sonra da  yatırımlarımıza devam edeceğiz. Tabii ki iktidarımızın yaptığı yatırımlara Belediyelerimizin de aynı hızla yatırımlarıyla destek veriyor olması bu gelişimin etki alanını genişletiyor. Burada gelmeden önce Yeşilyurt Belediyemizin gerçekten etkileyici, güzel tesislerinden Gedik Kentpark’ta izlenimlerimiz oldu, Belediyemizi bu anlamda tebrik ediyorum, çalışmalarda başarılar diliyorum. Mimari yapısı ve coğrafi konumuyla hem Malatya’mız hem de Yeşilyurt’umuz gelişime açık bir bölgededir. Yeşilyurt İlçesinde yapılacak yatırımlara da Bakanlık olarak gereken desteği vereceğiz. Sosyal belediyecilikle Türkiye’yi tanıştıran AK Parti oldu, bütün vatandaşlarımıza dokunan hizmetlerimiz, genç, yaşlı ve engelli kardeşlerimizin taleplerini karşılayacak nitelikte, onların hayatlarına dokunacak düzenlemeleri yapmak, projeleri hayata geçirmek bizler için onur ve kıvanç kaynağı olmuştur. Sosyal devlet ilkesinin tam manasıyla hayata geçtiği süreçleri hep birlikte yaşıyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımıza dokunan hizmetleri artırmak adına çok yoğun çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kimsesizlerin kimsesi olma, dünyanın neresinde olursa olsun mazlum ve mağdur kim varsa yanında olma, el uzatma, derdine çare bulma noktasındaki gayretlerimizi ortaya koymaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR PANKARTI AÇILDI

Bakan Sarıeroğlu konuşması sırasında, taşeron işçilerin kadroya alınmalarından dolayı pankart açarak teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediyesi personellerine “kadrolarınız  hâyırlı olsun” diye seslendikten sonra yaptığı konuşmada, “Kadroya geçiş sonuna kadar hakkınızdı, taşeronda çalışan kardeşlerimizin kadroya alınmasının asıl mimari olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sizler adına çok teşekkür ediyorum, Cumhurbaşkanımız olmasaydı bu kadar geniş kapsamlı bir çalışma yapmamızın imkânı yoktu” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tesisin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Kıymetli, ve, Örnek, Bir, Yatırım”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Kıymetli ve Örnek Bir Yatırım”
“Kıymetli ve Örnek Bir Yatırım”
“Kıymetli ve Örnek Bir Yatırım”
Yorumlar
Haber Yazılımı