Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 09:09
 
Kızılay’dan Bölüm Müjdesi
Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şubesi ile Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Fakülte öğrencilerine ve basın mensuplarına yönelik etkinlik düzenledi. Yapılan etkinlikte İnönü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, önümüzdeki dönem televizyon bölümüne öğrenci alacaklarını söyledi.
Yaşam Haberi
Kızılay’dan Bölüm Müjdesi

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şubesi ile Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi, iletişim öğrencilerine ve basın çalışanlarına yönelik Hoca Ahmet Yesevi Salonu’nda bir etkinlik düzenledi. Yapılan etkinliğe; İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Kemal Deniz, Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Önal, Kişisel Gelişim Dünyası Derneği Başkanı Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Sait Aytekin, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“TELEVİZYON BÖLÜMÜNE ÖĞRENCİ ALACAĞIZ”

Bu yıl planlarında radyo televizyon bölümümüze öğrenci almak olduğunu vurgulayan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “10 Ocak 3 önemli güne tekabül ediyor.  Biri gazeteciler günü diğeri mülkü idareciler günü kaymakam ve valilerin günü 3’üncüsü de tarım ziraatçıların günü.  Dolayısıyla da 10 Ocak bereketli bir gün. İletişim fakültesi, üniversitemizin genç bir fakültemiz.  2 bölümümüz mevcut biri gazetecilik biri de halkla ilişkiler. Neredeyse bine yakın toplam öğrencimiz var.  Bu yıl planımız radyo televizyon bölümümüze öğrenci almak.  Radyo televizyon bölümümüz açık hocamız var bugün itibariyle Azerbaycan uyruklu değerli bir arkadaşımızı da hoca olarak alıyoruz. Önümüzdeki ayda başka hocalarımızı da getiriyoruz. Eğer bir aksilik olmazsa YÖK teklifimiz kabul ederse önümüzdeki Eğitim öğretim döneminden itibaren radyo-televizyon bölümüne öğrenci almak istiyoruz” dedi.

“BASIN KÖPRÜ GÖREVİ ÜSTLENİYOR”

Basının önemli bir misyonu olduğunu aktaran Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı, şunları söyledi: “Demokrasinin güçlenmesi anlamında basının çok ciddi bir görevi var. Demokrasiyi nasıl güçlendiriyor gazeteler? Bir kere kendi bölge halkının sesini duyuruyorlar. Ciddi anlamda dördüncü kuvvet olarak basın, her zaman köprü görevi üstlenmiştir.  Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü bir güç,  denetim ve kontrol mekanizması olarak biliniyor basın. Bu anlamda çok önemli bir görevi ifa ediyor.”

Programda ayrıca İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Eylem Şentürk Kara tarafından, “Dünden bugüne gazetecilik ve basında dijitale dönüşüm” konusu,  Kişisel Gelişim Dünyası Derneği Başkanı Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Sait Aytekin tarafından ise “İletişim Dili” konulu konferans verildi.

Program sonunda İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Eylem Şentürk Kara ve Kişisel Gelişim Dünyası Derneği Başkanı Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Sait Aytekin’e,  MGTC Başkanı Kemal Deniz tarafında plaket verildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kızılay’dan, Bölüm, Müjdesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kızılay’dan Bölüm Müjdesi
Yorumlar
Haber Yazılımı