Kızılay'dan Kan Bağışı Çağrısı
Haber
14 Şubat 2020 - Cuma 12:18
 
Kızılay'dan Kan Bağışı Çağrısı
Malatya'da yaşanan yoğun kar yağışı ile birlikte Kan bağışında azalma meydana geldi. Kızılay'dan yapılan açıklamada, stoklarda kan mevcut ama ilerleyen günlerde sıkıntı yaşamamak adına vatandaşların kan bağışlanması istendi.
Video Haber Haberi
Kızılay'dan Kan Bağışı Çağrısı

Malatya'da yaşanan hava şartlarından dolayı kan bağışlarında azalmalar meydana geldi. Vatandaşlara kan bağış çağrısı yapan Kızılay Kan alma Müdürü Sami Selim Yavuz, kanın acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

Yavuz açıklamasında şunları söyledi; "Malatya Kızılay Kan Bağışı Merkezi olarak Kış ayları sebebiyle kan stoklarımızın kritik seviyenin altına düşme ihtimali söz konusu. Şuanda stoklarımızda kan sıkıntımız yok ama Kış aylarındaki soğuk ve yağışlar nedeniyle kan bağışlarının azaldığı görülmektedir. Mevcut kan stoklarımızın hastalarımızın kan ihtiyacını karşılayacak düzeyde tutabilmek için Malatya Kızılay Kan Bağışı Merkezi olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Tüm değerli hemşerilerimizi kan bekleyen hastalar için Fuzuli caddesinde bulunan Kan Merkezimize hafta içi saat 09:00-18:00 arasında, Sağlık Müdürlüğü önündeki Kan Alma Biriminde hafta içi her gün saat 10:00-17:00 arasında, Eski Belediye Meydanında bulunan Kan Bağışı Konteyner’de ise haftanın her günü saat 10:30-18:30 arasında kan bağışı için bekliyoruz’’

 

 

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: Kızılay'dan, Kan, Bağışı, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı