Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 14:27
 
KOBİ Teşvikleri Anlatıldı
Halk Bankası Bölge Müdürü Metin Yediyıldız, Halkbank Pazarlama Müdürü Serhat Özakdağ, Tahsis Bölge Müdürü Serap Doğan ve Şube Müdürleri Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek KOBİ Değer Kredisi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Ekonomi Haberi
KOBİ Teşvikleri Anlatıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odasına gerçekleştirilen ziyarette KOBİ Kredileri hakkında sanayicilere bilgilendirmelerde bulunuldu.

Gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak bir değerlendirme yapan TSO Başkanı Oğuzhan Ata  Sadıkoğlu; “Piyasaların üretime ihtiyaç duyduğu, piyasanın canlanması için üreten bir Türkiye’nin hem katma değer yaratarak yurtdışından döviz girdisi sağlayacak finansman erişimini oluşturmak için hükümetimizin çıkartmış olduğu özellikle üretim yapan firmaların canlanması için KOBİ'ler ve işletmeler için yeni destek paketinin tanıtımı için Halkbankası Bölge Müdürümüz ve şube müdürlerimiz ile bir araya geldik. Ekonominin en önemli unsuru olan üretim, bizler içinde gerçekten ülkenin kurtuluşu durumundadır. İleriki dönemlerde ülkemizin büyüyebilmesi içinde en önemli temel etkenlerden bir tanesidir. Finans erişimine zorluklar yaşadığımız bu süreçlerde ekonominin rahatlaması için üretimin önünün açılması için yeni çıkan bu kredinin ülkemize ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“YERLİ ÜRETİME TEŞVİK VAR”

Başkan Sadıkoğlu,”Burada Makine üreticileri için makine parkurunun tamamen yenilenebilmesine yönelik mevcut kapasitenin artırılması için verilen bir finansman kredisi var. Yerli üretime teşvik var. Özellikle bizim kendi ürünlerimizi yurtdışından ithalat yapmak yerine kendi ürününü üretip dışa bağımlı olmayan güçlü bir Türkiye’yi önemsiyoruz. Yerli ürünün alınıp yerli ürünün satılmasının ekonomik anlamı da oldukça büyüktür. Ham madde ve ara mal alımında da yine bu kredi paketinde destekler mevcut. Ülkemiz kudretli ve güçlü bir ülkedir,  bu sıkıntılı süreçte bizlerin yani üreticimizin, sanayicimizi, tüccarımızı, esnafımızı mevcut durumunda yalnız bırakmaya gayret gösterenler şunu bilsinler ki vefalı günde yanımızda olanları insanlarımız unutmayacaktır” dedi.

“2 YIL ANAPARASIZ 10 MİLYON TL KREDİ”

Halk bankası Bölge Müdürü Metin Yediyıldız ise; “Yatırım kredilerinde 2 yıl anapara demesiz toplam 10 Milyon TL’ye kadar vadelendirebiliyoruz. Kredilendirmelerimiz başlamış durumdadır. Yatırımcılara her zaman yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: KOBİ, Teşvikleri, Anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı