Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 13:56
 
“Konunun Muhataplarından Açıklama Bekliyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz, geçtiğimiz günlerde MESOB Başkanı Şevket Keskin’in iddia ettiği ‘Esenlik şirketlerinden 2 tanesinin AKP’li bir milletvekiline satıldığı’ konusu üzerine bir basın açıklaması yaptı. Kiraz, “Konunun birinci muhatabı olan Büyükşehir Belediye Başkanından bir açıklama bekliyoruz” dedi.
Video Haber Haberi
“Konunun Muhataplarından Açıklama Bekliyoruz”

CHP İl binasında yapılan basın toplantısına İl Başkanı Enver Kiraz, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerini ve parti yönetimi katıldı.

İlk olarak 10 Ekim olaylarına vesilesiyle yarın bir anma programı gerçekleştireceklerini belirten Kiraz, “10 Ekim 2015 yılında Ankara’da bir Gar katliamı yaşandı. Bu katliamının 3.yıldönümü. Malatya’dan 12 barış güvercinimizi bu katliamda kaybettik. Toplamda da 103 canımızı kaybettik. Cumhuriyet tarihinin en önemli katliamlarından bir tanesini yaşadık. Yarın bununla ilgili olarak bir anma programımız olacak. Yarın saat: 9.30’da sendikalar ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımıyla Özalper Sağlık Ocağı önünde toplanarak,  Özalperde mahallesindeki barış anıtında bir anma programı gerçekleştireceğiz. Bir kez daha barış şehitlerimizi anıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

“AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Daha sonra ise geçtiğimiz günlerde kamuoyunda yer alan Esenlik iddialarına da değinen Kiraz, “Malatya’da son günlerde Esenlik iddiaları yer almaktadır. Esenlik, Malatya Büyükşehir Belediyesinin bir şirketi. Bütün Malatyalılara ait olan bir şirket. Malatyalılar bugüne kadar bu kuruma sahip çıktı ve destekledi. 44 tane şubesi bine yakın çalışanı olan bir şirketten bahsediyoruz. Bu şirketle ilgili olarak çok ciddi iddialar vardı. Bu iddialardan en önemlisi marketlerden 2’nin şirketin borçları karşılığında AKP’li bir milletvekiline satıldığı iddia ediliyor. Bu iddiayı yalanlamak isteyen Esenlik Şirketi Genel Müdür, aslında her şeyi ortaya koymuştur. Genel Müdür, tamda iddialarda yer verildiği gibi Esenlik’in borçlarını ödeyemediğini ve borçlardan dolayı alacaklarına 3 şube, 9 daire ve 27 taşıtını, alacaklarına verdiğini ifade etti. Aslında bu bir itiraftır. Bu gayrimenkuller ve dükkanlar satılırken, bir ihale yapılmadığı görülüyor. Değerini bulup bulmadığı kamuoyunda tartışma konusu. Kime satıldığı konusunda bir açıklama yapılmadı. Bu satışların kamuoyunun bilgisi dışında yapılması, bu iddiaları güçlendiriyor. Konunun birinci muhatabı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Belediye yönetimi, konu hakkında bir açıklama henüz yapmadı. Kendisinden bir tek kelime duymadık. Kamuoyunda hakkında iddiaları olan milletvekili de henüz açıklama yapmadı. Bu açıklamayı neden gerek duymuyorlar. Malatyalılar için önemli olduğu bu şirkette artık tuzun koktuğu görülüyor” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Konunun, Muhataplarından, Açıklama, Bekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı