Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 16:52
 
“Koridoru Tek Tek Yıkıyoruz”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Afrin’de mücadele eden Mehmetçik için kan bağışında bulundu. Kan bağışı sonrası Afrin operasyonunu değerlendiren Bakan Tüfenkci; “Gerek PKK, gerek PYD terör örgütlerinin oluşturmaya çalıştığı koridoru, Allah’ın izni ile tek tek yıkarak ilerliyoruz” ifadelerinde bulundu.
Video Haber Haberi
“Koridoru Tek Tek Yıkıyoruz”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Afrin’de ‘Zeytin Dalı’ operasyonunu sürdüren Mehmetçik için kan bağışında bulundu. Kan bağışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Tüfenkci, Afrin operasyonunu değerlendirdi. Bakan Tüfenkci, “

“KANIMIZLA DESTEK OLUYORUZ”

Bugün, hain terör örgütü tarafından şehit edilen, Malatyalı sözleşmeli er Miraç kardeşimizin cenazesinin defini dolayısıyla Malatya’ya geldik. Bu topraklar için gerek terör örgütlerinin, gerekse her türlü oyunlara karşı ülkemizi koruma adına, gerek sınırlarımız içerisinde, gerekse sınırlarımızın dışarısında, canlarını veren şehit olan bütün şehitlerimize, cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Gazilerimize uzun ömürler diliyoruz. Onlar bu topraklar için kanlarını akıtırken, bizlerde Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımızla, teşkilatımızla beraber farkındalık oluşturabilme adına kan verdik. Biliyorsunuz Türk Kızılay’ı köklü kurumlarından birisidir. Sınır tanımadan nerede bir mazlum ve bir mahrum varsa, yardıma ihtiyaç duyan kimse varsa, nerede kimse yok mu? diyen bir insan varsa, orada Kızılay’ımız vardır” dedi.

“MALATYA'YA KAZANDIRACAĞIZ”

Kızılay'ın Lojistik üstü merkezini Malatya'ya kazandırmak için çaba harcadıklarını ifade eden Bakan Tüfenkci; “Her zamandan daha fazla kana ihtiyaç olduğu bugünlerde, özellikle Kızılay'ımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Yine bildiğiniz gibi Kızılay’ımızla beraber Malatya’mızda çok güzel bir tesis kazandıracağız. Bununla ilgili bugün resmi başvuruları yaptılar. İnşallah Kızılay'ın Lojistik üstü merkezini Malatya'ya kazandıracağız. Ama aynı zamanda prefabrik üretim merkezini de Türkiye'de ve dünyada da bu anlamda ilk olan bir tesisi de Malatya’ya kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

“TERÖR KORİDORUNU YIKARAK İLERLİYORUZ”

Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ harekatını değerlendiren Bakan Tüfenkci, ‘Koridoru tek tek yıkarak ilerliyoruz’ diyerek, şunları söyledi: “Ülkemizin hemen sınırlarında oluşturulmaya çalışılan terör örgütlerinin oluşturduğu koridoruna karşı, başarılı bir şekilde yürüttüğümüz operasyonumuz devam ediyor. Orada ki terör unsurlarının gerek PKK, gerek PYD’nin oluşturmaya çalıştığı terör koridorunu, Allah’ın izni ile tek tek yıkarak ilerliyoruz. Çok dikkatli bir operasyon yapılıyor. Netice itibarı ile terör unsurlarını başarılı bir şekilde temizliyoruz. İnşallah Afrin’i de terörden temizleyeceğiz. Orda bulunan Kürt kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, bizim kardeşlerimizdir. Bizimle aynı coğrafyayı paylaşan, aynı inancı paylaşan ve aynı kaderi paylaşan insanlar olarak, biz oradaki kardeşlerimizi, teröre mahkum edemeyiz. Barış, özgürlük ve kardeşlik adına bu operasyonları yapıyoruz. Terörden arındırdığımız köylerde yaşayan insanlara yardımlarımızı yapıyoruz. Hastalarını iyileştiriyoruz. Türkiye gerçekten eşi görülmemiş bir operasyona imza atıyor. Oluşturulmaya çalışılan bütün algılara rağmen, terör örgütlerinin ve onların yandaşlarının oluşturmaya çalıştıkları görüntüye rağmen, Türkiye çok dikkatli bir operasyon yapıyor” şeklinde konuştu.

“ÖZGÜRLEŞTİKTEN SONRA ÇEKİLECEĞİZ”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana olduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Siviller ile terör unsurlarını ayrıştırma noktasında bir gayret gösteriyor. Baktığımız zaman özellikle orada ki PYD’nin, PKK’nın, çocuk yaştaki insanları ailelerine baskı yaparak, çocukları kandırarak, onlara silah eğitimleri vererek, onları savaşa sürüklemelerine karşın, bizim silahlı kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz onlara şefkat elini uzatarak ilerliyor. İnşallah, neticelendiğinde de, o bölge özgürleştirildikten ve güvenlik tedbirlerinin aldıktan sonra, Türkiye kendi sınırlarına çekilecek, biz Suriye’nin toprak bütünlüğünden yanayız.”

Kan bağışında bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Valisi Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, MTSO  Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, AK Parti Kadın ve gençlik kolları il başkanları eşlik etti. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Koridoru, Tek, Tek, Yıkıyoruz”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Koridoru Tek Tek Yıkıyoruz”
Yorumlar
Haber Yazılımı