Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 08:56
 
Kurulması Şartıyla THK Üniversitesi’ne Verildi
Battalgazi Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Yeni Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, ağırlık yerleşik alan sınır tespit gündem maddeleri görüşülürken eski Hanımın Çiftliği Belediye binasının (Açılması şartıyla) Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne verilmesi onaylandı.
Gündem Haberi
Kurulması Şartıyla THK Üniversitesi’ne Verildi

Battalgazi Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısını Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirdi. Yapılan meclis toplantısında eski Hanımın Çiftliği Belediye binasının Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne verilmesi onaylandı.

Yeni Meclis toplantısında gerçekleştiren toplantıda bir madde ertelenirken,11.12.13.14.15. 16.17. maddeler İmar Komisyonuna havale edildi.

Daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen Kadıçayırı Mahallesi, Çolaklı Mahallesi, Tanışık Mahallesi,  Alhanuşağı Mahallesi için yerleşik alan sınır tespiti kabul edildi.

Meclis görüşmesin de Uçbağlar Mahallesi, Eskimalatya Kapıönü Mevki, Şifa Mahallesi ve Fırıncı Mahallesindeki bazı parsellerin İmar Planı değişikliği ve konut adalarında zemin katın ticaret olarak yapılabilmesi maddeleri de meclisten geçti.

Mecliste ayrıca Battalgazi İnşaat Taahhüt Limited Şirketi’nin sözleşmesinde değişiklik yapılması ve şirket sermayesi 10 binden 500 bine arttırılması ve Fen İşleri Müdürlüğüne kullanması için 3 milyon TL’lik ek bütçe verilmesi de kabul edildi.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi bölümünün Malatya’da kurulması ile ilgili eski Hanımın Çiftliği Belediye binası da ayrıca Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne verilmesi de onaylandı. Her yıl 450 öğrenci alımının yapılması düşünülen bölüm çalışmaları 2 yıl içinde başlanmazsa iptal etme yetkisi de Battalgazi Belediyesine verildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kurulması, Şartıyla, THK, Üniversitesi’ne, Verildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kurulması Şartıyla THK Üniversitesi’ne Verildi
Yorumlar
Haber Yazılımı