Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 17:56
 
Kuzu Yarışması Düzenlenecek
Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, 12. Tarım Fuarı kapsamında 8. En Güzel Kuzu Yarışması, 1. Kırkım Şenliği ve Güneş Enerjisi Farkındalık Panel Dağıtımı etkinlikleri düzenleyeceklerini ifade ederek, herkese etkinliklere davet etti.
Video Haber Haberi
Kuzu Yarışması Düzenlenecek

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Gen Müdürlüğü ve Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz 8. En Güzel Kuzu Yarışması, 1. kırkım şenliği ve güneş enerjisi farkındalık panel dağıtımı etkinlikleri düzenlenecek.

Bu Kapsamda bir açıklama gerçekleştiren Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yapılacak olan etkinliklerle ilgili bilgiler vererek, şu açıklamalarda bulundu; “8. En Güzel Kuzu Yarışması ön elemeleri başlamış olup Mart ayının sonuna kadar devam edecek. Biz mesaj attık tüm yetiştiricilerimizi bekleriz. Ön elemeden sonra finale 30 kuzu kalacak bunlar da fuar alanında yarışacaklardır. Yine bu sene ilk olarak yapacağımız 1. Kırkım Şenliğimiz kapsamda yüzde yüz hibeli DAP projemiz destekli 50 adet kırkım makinası hibe olarak programa katılan hayvanı olan üyelerimize kura ile dağıtılacaktır. Yine fuar alanında kırkım yarışması olacak dereceye girenler ödüllendirilecektir, aksi bir durum olmazsa Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı katkıları ile yerel sanatçı yer alacaktır. Yine aynı gün içerisinde yaylacı yetiştiricilerimize yönelik kura ile Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gen. Müdürlüğü ve Tarımsal hizmetler Dairesi Başkanlığı katkıları ile yüzde yüz hibeli güneş enerjisi farkındalık panel dağıtım programı yapılacaktır. Bir çok etkinliğin ve yarışmanın olacağı fuarımıza Genel Başkanlarımız, Bölge Başkanlarımız, Birlik Başkanlarımızı da davet ettik, kendilerini ve tüm vatandaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz. Burada asıl amacımız ortak değerimiz olan Malatyamızda 12”ncisi düzenlenen Doğu ve Güney Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarının katılımcı ve fuar anlamında bölgenin en güzel kapsamlı fuar olmasına destek olmak ve fuarın tanıtımına katkı sunmaktır” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Kuzu, Yarışması, Düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı