Haber Detayı
27 Mayıs 2017 - Cumartesi 16:19
 
‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ düzenlendi
Malatya’da 18 öğrencinin katıldığı 'Lider Çocuk Tarım Kampı’ düzenlendi.
Çocuk Haberi
‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ düzenlendi

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine, doğa bilinci, çevre farkındalığı, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ projesi hayata geçirildi.
Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle yapılan işbirliği ile Yeşilyurt İlçesindeki Petrol Ofisi İlkokulu 4-A Sınıfı öğrencilerinin katılımı ile 18 öğrenci, 2325 Mayıs tarihleri arasında kampa katıldı. Kampı ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür vekili Zülküf Yıldırımoğlu, etkinlikleri inceledi.
Kamp uygulamasının çocuklar açısından öneminden bahseden Yıldırımoğlu, “Ülkemiz tarımsal açıdan dünyada büyük bir öneme haizdir. Kendi ihtiyacını üreten, ihracat yapan nadir ülkelerden biriyiz. İlimiz de ülkemiz için önemli bir tarımsal potansiyele sahiptir. İlimize özel kayısı ürünümüzün yanı sıra birçok ürünün üretimi de gerçekleştirilmektedir. İnsanlık var olduğu sürece tarım da önemini yitirmeyecektir. Çünkü beslenmemiz için gerekli olan gıdalar tarımsal faaliyetlerle elde edilmektedir. Bu gıdaların üretiminden tüketiciye sunumuna kadar her aşamasında bizler hem eğitim hem de denetim görevlerini yürütmekteyiz. Ayrıca tarımsal üretimin gelişmesi için Bakanlığımızca birçok konuda üreticilerimize teşvik ve desteklemeler sağlanmaktadır” diye konuştu.
Kampa katılan öğrencilerin tarımsal kurum ve kuruluşları gezerek gıda, tarım ve hayvancılık konularında görsel olarak da bilgilendirildiğini belirten Yıldırımoğlu, “Hem eğlenecek, hem de çok şey öğreneceksiniz. Bakanlığımızca 2014 yılından itibaren uygulamaya konulan "Lider Çocuk Tarım Kampı" projesinin çok yararlı olduğunu önceki yıllarda yaptığımız kamp etkinlikleri neticesinde gördük, bu yılki kamp etkinliklerinin de sizler için çok yararlı olacağını düşünüyorum. İlkokulu bitirerek ortaokula geçen sizlere bu kamp bir mezuniyet hediyesi de olacaktır. Ömür boyu unutamayacağınızı düşündüğüm bu kampın tadını çıkarın" ifadelerine yer verdi.
Kamp sonunda Yıldırımoğlu ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Yücel Yangözgül tarafından kampa katılan öğrencilere Katılım Belgeleri törenle dağıtıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ‘Lider, Çocuk, Tarım, Kampı’, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı