Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 15:28
 
LÖSEV Komite Toplantısı Yapıldı
Ankara Lösev köyünde Lösemili Çocuklar Vakfı il temsilcilerinin katılımıyla komite toplantısı yapıldı. Toplantıyla ilgili konuşan Lösev Malatya İl Temsilcisi Sevim Aras, burada bir yandan Lösev’ in 20. yılı kutladıklarını bir yandan da Lösevve lösemili Çocuklar için neler yapılması gerektiğini konuştuklarını belirtti.
Yaşam Haberi
LÖSEV Komite Toplantısı Yapıldı

Lösemili Çocuklar Vakfı (Lösev) hem kuruluşunun 20. yılını kutlamak hem de Lösev ve Lösemili çocuklar için neler yapılabiliri ele almak için 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara Lösev köyünde bir komite toplantısı düzenledi.

Bununla ilgili konuşan Lösev Malatya İl Temsilcisi Sevim Aras, “Lösemili Çocuklar Vakfı il temsilcileri olarak Şubat ayı içerisinde yani 3-4 şubat tarihlerinde, Ankara Lösev köyünde, Lösev'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı aynı zamanda çocuk uzmanı ve çocuk kan hastalıkları (Pediatrik Hematolog) uzmanı olan, Uluslararası Çocuk Nobel’i ödülü sahibi Dr. Üstün Ezer başkanlığında toplanarak Lösev’in kurulusunun 20. yılını kutladık. Burada Lösev ve Lösemili çocuklar için neler yapılması gerektiğini konuştuk. Burada Lösev Kurucusu Üstün Ezer hocamız yapmış olduğu konuşmada 1998 yılında 25 yatak kapasitesi ile hizmete açılan Lösante hastanesinin yapılan özverili ve başarılı çalışmalar neticesinde şuanda 400 yatak kapasite ile hizmete hazır olduğunu, ancak 100 yataklık kısmının şuan faaliyette olduğu, diğer 300 yataklık kısmının ise bürokratik engeller nedeni ile ruhsatının verilmediğini, ülkemizde tedavi bekleyen onca lösemi hastası çocuk varken, tedavide yüzde 98 başarıyı yakalamış olan Lösante hastanesinin 300 yataklık bölümüne ruhsat verilmemesinin üzücü olduğu belirtti” sözlerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: LÖSEV, Komite, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı