Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 10:05
 
Malatya Beşik gibi sallandı
Malatya'da merkez üssü Elazığ Sivrice'de 5.1 şiddetinde deprem yaşanırken, deprem Malatya'da büyük derecede hissedildi.
Gündem Haberi
Malatya Beşik gibi sallandı

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi verilerine göre deprem saat 10.02'de yaşandı. Sivrice üssü yaşanan deprem, çevre illerde ve Malatya'da da hissedildi. Deprem anında Malatya'da beşik gibi sallandı. Yaşanan deprem, korku dolu anların yaşanmasına sebebiyet verdi.  Deprem sonrası AFAD, depremi 4,9 şiddetinde duyurdu.

 ELAZIĞ'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Deprem ELAZIĞ  genelinde şiddetli şekildi hissedildi. Deprem nedeniyle vatandaşlar bulundukları yerlerden panikle dışarı çıktı. Şu ana kadar sadece ilçeye bağlı bir köyde 2-3 evde çatlak olduğuna dair ihbar geldiği öğrenildi. Öte yandan, AFAD 4,9'luk deprem sonrası 3.8, 3.5 ve 2.6 şiddetinde artçı depremler meydana geldiğini açıkladı. Deprem sonrası Valilik kararıyla kentteki tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

 Deprem sonrası İçişleri Bakanlığından da açıklama geldi. Açıklamada; "Elazığ Sivrice’de meydana gelen depremde herhangi bir can kaybı yaşanmamış, boş bir binada yıkım meydana gelmiştir. Elazığ İl AFAD tarafından Sivrice ilçesi ve köylerine ekipler sevk edilmiştir. Diyarbakır AFAD Birlik Müdürlüğü tedbir amaçlı teyakkuza geçirilmiştir. Elazığ Valiliği ve AFAD yetkilileri gelişmeleri takip etmektedir" ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Malatya, Beşik, gibi, sallandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı