Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 17:10
 
Malatya'da Şifa Buldu
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde aynı anda 5 hastaya yapılan Karaciğer nakli hastalarının en küçüğü Mardin'de yaşayan 3 yaşındaki Beytullah Ayan olmuştu. 12 Haziran Çarşamba günü yapılan nakille sağlığına kavuşan minik Beytullah'ın annesi Serap Ayan mutluluk göz yaşı döktü.
Yaşam Haberi
Malatya'da Şifa Buldu

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde annesinden alınan karaciğer ile canlıdan canlıya karaciğer nakli yapılarak sağlığına kavuşan Beytullah Ayan'ın henüz 3 aylıkken karaciğer rahatsızlığı ile mücadele ettiği belirtildi.  Anne Ayan, Beytullah'ın sağlığına kavuşması için birçok il gezmiş fakat bir sonuç alamamıştık.

"TAVSİYELER ÜZERİNE GELDİK"

Malatya'yı bir çok kişi bize tavsiye etti, bizde bu tavsiyeler sonrasında Malatya'ya geldik, iyi ki de gelmişiz diyen anne Ayan  ”Biz Beytullah’ın rahatsızlığını doğduktan bir ay sonra fark ettik.  Hemen Beytullah’ı Diyarbakır’a sevk ettiler. Daha sonra böyle tedavisi 3 yıl devam etti. Şikâyetleri her geçen gün arttı.  Kusması, ateşi, kaşıntısı her geçen gün arttı.   Biz bir buçuk yıl İstanbul’da tedavi gördük. Daha sonra oradan sonuç alamayınca buraya Malatya’ya başvurduk. Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’nin herkes tarafından çok beğenildiğini öğrendik; herkes tavsiye etti.  Biz Mardin’de yaşıyoruz oğlumun karaciğer hastalığına şifa bulmak amacıyla Malatya’ya geldik. Biz burayı tercih ettik. İyi ki de tercih etmişiz.  Doktorları olsun hemşireleri olsun hepsi çok iyi ve ilgililer. 3 yaşında karaciğer nakli oldu Beytullah. Babasının karaciğeri olmadı benim ki uydu; ben verdim.” ifadelerini kaydetti.

 SAĞLIK DURUMU İYİ

Yaşadıklarının da etkisiyle gözleri zaman zaman dolan anne Serap Ayan oğlunun ve kendinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Nakilden önce riskli olduğu için yani baya insan duygulanıyor. Ona bir şey olacak diye korktum. Sağlam çıkar mıyım çıkmaz mıyım insan düşünüyor.  Ne olacak ne bitecek. Ameliyata girdiğim zamana hiç korkmadım sadece çok sevindim. Allaha çok şükür bir sorun yaşamadık yani. Ameliyattan sonraki süreçte çok güzeldi. Benimde şuan sağlık durumum iyi oğlum Beytullah’ında sağlık durumu iyi.” dedi.

“ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUZ”

Anne Serap Ayan mutluluk gözyaşı döktü.  Anne Ayan,” Oğlumun karaciğer nakli olması gerektiğini öğrendiğimde çok korktum; acaba benim ki uyar mı? Babasının karaciğeri uyar mı? Olmazsa ne olacak? diye çok düşündüm.  Çok üzülüyordum.   Bir sorunla karşılaşmadık Allah’a çok şükür.  Her şey yolunda şimdi çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya'da, Şifa, Buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı