Haber Detayı
08 Eylül 2018 - Cumartesi 13:59
 
“Malatya Hak Ettiği Yerde Değil”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu; “16 yıl boyunca AK Partinin kalesi olan Malatya gerek yatırımlar, gerekse icraatlar bakımından hak ettiği yerde değil” ifadelerinde bulundu.
Video Haber Haberi
“Malatya Hak Ettiği Yerde Değil”

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, MHP İl teşkilat binasında Halk günü düzenledi. Düzenlenen toplantıya MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar, MHP Battalgazi ilçe Başkanı Mesut Samanlı, İl kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

“MALATYA MALATYALILAR TARAFINDAN YÖNETİLİR”

Malatya’nın sorun ve sıkıntılarını gündeme taşıyan MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu: “Seçim beyannamemizde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu ikinci halk günü toplantımız. Allah nasip ederse toplantılarımıza devam edecek. Her ayın ilk cumasına gelen günler parti binamızda halkımızın dertlerine derman olmaya çalışacağız. 2,5 aylık bu süre içerisinde Malatya’nın hemen hemen yüzde 80 köy, belde ve ilçelerine gittim, şehir merkezinin yüzde 70’ine ulaşabildim. Sıkıntılarımız, dertlerimiz yıllardan beri süregelen aynı sıkıntı ve dertler. Kırsalda su sorunu, tarımla kalkınmayla alakalı sorunlar. Merkezde ise işsizlik sorunu, trafik sorunu, çevre sorunu ve şehircilik sorunu gibi problemlerle baş başayız. Burada geçmişi yargılamak bir vatandaş olarak doğal hakkım milletvekili olarak ta eleştirmek en büyük hakkım. Malatya ve Malatyalıların sesi olmak ise benim vazifem. En yüksek perdeden de seslendiriyorum. Malatya Malatyalılar tarafından yönetilir” ifadelerinde bulundu.

“İTTİFAK SUSMAMIZ İÇİN GEREKÇE DEĞİL”

‘İttifak bizim yerelde yanlışları eleştirmememiz için susmamamız için bir gerekçe değil’ ifadelerinde bulunan Fendoğlu; “Malatya’nın tarihini, kültürünü, yaşantısını, örfünü, âdetini bilmeyen insanlar Malatya’nın ruhundan anlayamazlar. Kültüründen anlayamazlar. Dolayısıyla 16 yıl boyunca AK Partinin kalesi olan Malatya bu gün hak ettiği yerde değil. Gerek yatırımlar gerek icraatlar istenilen boyutta değil. Verilen oyun karşılığını alamamış. Ama bu demek değildir ki alamayacak. Bu gün MHP 24 Haziran itibariyle vardır ve bu var oluşta Malatya’nın lehinedir. Bildiğiniz gibi Türkiye genelinde ittifak ile seçime girdik. Bu ittifak daha önceki söylemlerimizde olduğu gibi devam edecektir, ülkenin bekası ve geleceği için. Ama bu ittifak bizim yerelde yanlışları eleştirmememiz için susmamamız için bir gerekçe değil. Buna siz basın mensupları da dâhilsiniz. Gördüklerini yazmak zorundasınız. Gördüklerini yazmazsanız bir 16 yıl daha heba olur. Biz siyasetçilere düşen görev kadar siz basın mensuplarına da gerçek haberleri ulaştırmak düşüyor” dedi.

“BÜTÜN BELEDİYELERE TALİBİZ”

2019 Yerel seçimlerinde Malatya’da bütün belediyelere talip olduklarını ve bu noktada çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Fendoğlu; “Halkın içinden gelen bir ferdim. Hiçbir hareketim yapmacık değildir. Hepsi doğaldır ve öyle de devam eder.  Dışarıda ki söylentilerin aksine vatandaşımla haşir naşir olmaya devam ederim. Taleplerin büyük bir kısmını teşkilat başkanlarım sağ olsunlar bana bırakmadan hallediyorlar burada. Buraya halk gününe gelen arkadaşlarımızın parti mensubu olmadığını görürsünüz. Bu bir anlamda MHP’nin yükselen bir değer olduğunu yaklaşan yerel seçimlerde Malatya’da iyi bir noktaya geleceğini, iyi bir aday çıkaracağımızı ve o adayın da Malatyalı olacak. Malatya’nın kültürünü, tarihini, değerlerini bilen bir şahsiyetten yana olacak. Biz büyük şehre talibiz. Büyükşehirle birlikte ilçelerin hepsine talibiz. Allah nasip ederse seçim günü yine zaferler yaşamak için hep birlikte sizin karşınıza başkanım ve teşkilat başkanlarımla birlikte karşınıza çıkacağız. İnanmayanlar olabilir. Malatya’nın nabzını halkın içerisinde gezmeden, masa üstü hesap yapanlar yanılacaktır. Hepsinin bir hesabı var ise cenabı Allah’ın da bir hesabı var. Ki o hesap en güzelidir. Biz söz verdik bu yolda, bu davada. Hiçbir ülküdaşım, gönüldaşım bulunduğu yerde mağdur olmadan alnı açık başı dik gezecek. Hiçbir resmi kurum ve kuruluşlarda incinmeden devletin emrettiği gibi yaşayan tüm bürokratlarımız bundan sonra ötelenmeden başları dik işlerini yapacaktır.  Derdi olan, sıkıntısı olan ülküdaşım var ise teşkilat başkanlarım buradalar, biz buradayız. Her an ulaşabilirler” şeklinde konuştu.

“ADAYIMIZ BELLİ”

Büyükşehir aday belli mi? sorusuna ise yanıt veren Fendoğlu;  “Evet, şu anda aklımızda bir isim var. Ama ismini şu anda açıklayamayacağız. Bir belli bir strateji izliyoruz bu süreçte. Daha önceden açıklama gibi bir niyetimiz yok çünkü seçimi almak istiyoruz” dedi.

“YERELDE İTTİFAK YAPMAYACAĞIZ”

Yerel seçimlerde ittifak olacak mı? Sorusunu da yanıtlayan Fendoğlu; “Genel başkanımız Etimesgut’taki konuşmasında bir program çizdi. 3 büyükşehir Ankara, İstanbul, İzmir. 27 büyük şehirin içerisinde ve diğer il ve ilçelerde kayyuma kalmış belediyeler diye bir sınır çizdi. Bu sınır bizim ölçümüzdür. O sınıra göre Malatya ittifakın içerisinde değildir ve ittifak ta yapmayacağız”

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Malatya, Hak, Ettiği, Yerde, Değil”,
Yorumlar
Haber Yazılımı