Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 17:10
 
Malatya İçin Deprem Raporu İstendi
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı 9 Ekim Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantının gündeminde deprem konusu vardı.
Gündem Haberi
Malatya İçin Deprem Raporu İstendi

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile birlikte başlayan, Malatya Büyükşehir Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda deprem konusu gündeme taşındı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, uzmanların depremle ilgili uyarıları dikkate aldı ve ilgili komisyonlardan Malatya’daki fay ve deprem riski konusunda araştırılma yapılmasının talep etti.

DEPREM İÇİN TALİMAT VERDİ

Gürkan açıklamasında;" Malatya’dan 2 tane fay hattı geçiyor. Cöşnük fay hattı riskli fay.  Bu fay hatları Malatya’ya deprem tehlikesi altında olduğunu gösteriyor.  İstimlak tespit edildi mi? Çözüm yolları bulundu mu? Zemin incelemeleri yapılıp çözüm yoları bulundu mu? Toplantı alanları tespit edildi mi bunların altyapısı yapıldı mı? Vatandaş bilgilendirildi mi? “ diyerek bu soruların yanıtlarını gerekli komisyonlardan talep verdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra toplantı başladı. Toplantı Gündem ilanından sonra gündeme intikal eden diğer konuların gündeme alınması ve mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında bulunan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan Büyükşehir Belediyesine ait olan taşınmazın bir kısmının MASKİ Genel Müdürlüğüne, bir kısmının da Doğanyol İlçe Belediyesine tahsisi hakkındaki Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının teklifi görüşülerek karara bağlandı.

 Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısının II. Birleşimini 15 Ekim Salı günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Malatya, İçin, Deprem, Raporu, İstendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı