Anasayfa Ekonomi Haberi Malatya Kazanmalı Bu haber 912 kez okundu.
Ekonomi Haber Girişi: 30.11.2020 - 11:31, Güncelleme: 15.01.2021 - 19:34

Malatya Kazanmalı

 

Malatya Kazanmalı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu oda üyesi Malatyalı iş insanlarıyla Eski Vagon Fabrikasında kurulumu devam eden Kızılay’a ait 3 fabrikayı ziyaret etti.
Türk Kızılay’ı tarafından çalışmaların sürdüğü alanda incelemelerde bulunan Başkan Sadıkoğlu, merkezin önemli bir yatırım olduğunu belirterek “Bizler için en önemli husus Malatya’mızın, vatandaşımızın ve iş insanlarımızın bu fabrikalardan en yüksek seviyede fayda sağlamasıdır” dedi. “Vatandaşımız ve İş İnsanlarımız Yüksek Fayda Sağlamalı” Kızılay’a devredilen Eski Vagon Fabrikası’nın, bulunduğu konum ve büyüklüğüyle oldukça önemli bir merkez olduğunun altını çizen Sadıkoğlu, böylesi önemli bir merkezde kurulacak tesisten; vatandaşın istihdam, Malatyalı firmaların ise tedarikçi konumunda yüksek fayda sağlamasını beklediklerini ifade etti. Sadıkoğlu; “Kızılay yetkililerimizden buradaki pastadan Malatya’mızın ve Malatyalı iş insanlarımızın en üst seviyede faydalanması için gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor, iş insanlarımızın da bu noktada proje ve iş fikirleri üretmelerini istiyorum. Büyüklüğü ve bulunduğu konumla Malatya için önemli bir nokta olan Eski Vagon Fabrikası uzun yıllar atıl durumda kaldı. Üretim ve lojistik anlamında ciddi avantajlar barındıran merkezin Türk Kızılay’ına devrinin ve burada yapılacak üretimin Malatya’mız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler için önemli olan husus Malatya’mızın, vatandaşımızın ve iş insanlarımızın bu fabrikalardan maksimum seviyede fayda sağlamasıdır” dedi. “İstihdam ve Tedarikte Malatya Kazanmalı” Kızılay tarafından kurulumu devam eden ve 2021 yılında tamamen üretime başlayacak olan 3 fabrikada 500 kişiye iş imkânı sağlanacak. Başkan Sadıkoğlu planlanan istihdam sayısının gelecekte daha da arttırılmasının önemli olduğunu vurgulayarak bunun için her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti. Sadıkoğlu ayrıca; “Kızılay’ın şehrimize yaptığı bu yatırımı önemsiyor ve bu yatırımı Malatya’mız için bir fırsata çevirmek istiyoruz. Şehrimize yapılan tüm yatırımlarda olduğu gibi bu tesislerden de beklentimiz halkımızın istihdam anlamında, iş insanlarımızın ise hammadde ve ürün tedariki noktasında fırsatlar yakalaması. Bu amaçla, iş insanlarımızın yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi edinmeleri ve buradaki üretime partner olabilmek adına fikir yürütebilmeleri için üyelerimizle birlikte tesisi ziyaret ettik. Ben Malatya’daki iş insanlarımızın kurulacak fabrikalardaki üretime ciddi katkılar sunacağını ve kurulacak ticari ilişkilerle Malatya ekonomisine fayda sağlayabilecekleri inancındayım. Buradan iş insanlarımıza çağrım, bu merkezde gerçekleştirilecek üretimin paydaşı olmak ve Malatya ekonomisine katkı sunmak adına iş fikirleri geliştirmeleri. Bizler Ticaret ve Sanayi Odası olarak dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de şehrimize katkı sunacak tüm projelerin arkasında olacağız. İş insanlarımızın bu fabrikalar ile kurmak istedikleri iş ilişkilerini ve projelerini destekleyecek, taleplerin karşılık bulması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.  
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu oda üyesi Malatyalı iş insanlarıyla Eski Vagon Fabrikasında kurulumu devam eden Kızılay’a ait 3 fabrikayı ziyaret etti.

Türk Kızılay’ı tarafından çalışmaların sürdüğü alanda incelemelerde bulunan Başkan Sadıkoğlu, merkezin önemli bir yatırım olduğunu belirterek “Bizler için en önemli husus Malatya’mızın, vatandaşımızın ve iş insanlarımızın bu fabrikalardan en yüksek seviyede fayda sağlamasıdır” dedi.

“Vatandaşımız ve İş İnsanlarımız Yüksek Fayda Sağlamalı”

Kızılay’a devredilen Eski Vagon Fabrikası’nın, bulunduğu konum ve büyüklüğüyle oldukça önemli bir merkez olduğunun altını çizen Sadıkoğlu, böylesi önemli bir merkezde kurulacak tesisten; vatandaşın istihdam, Malatyalı firmaların ise tedarikçi konumunda yüksek fayda sağlamasını beklediklerini ifade etti. Sadıkoğlu; “Kızılay yetkililerimizden buradaki pastadan Malatya’mızın ve Malatyalı iş insanlarımızın en üst seviyede faydalanması için gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor, iş insanlarımızın da bu noktada proje ve iş fikirleri üretmelerini istiyorum. Büyüklüğü ve bulunduğu konumla Malatya için önemli bir nokta olan Eski Vagon Fabrikası uzun yıllar atıl durumda kaldı. Üretim ve lojistik anlamında ciddi avantajlar barındıran merkezin Türk Kızılay’ına devrinin ve burada yapılacak üretimin Malatya’mız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler için önemli olan husus Malatya’mızın, vatandaşımızın ve iş insanlarımızın bu fabrikalardan maksimum seviyede fayda sağlamasıdır” dedi.

“İstihdam ve Tedarikte Malatya Kazanmalı”

Kızılay tarafından kurulumu devam eden ve 2021 yılında tamamen üretime başlayacak olan 3 fabrikada 500 kişiye iş imkânı sağlanacak. Başkan Sadıkoğlu planlanan istihdam sayısının gelecekte daha da arttırılmasının önemli olduğunu vurgulayarak bunun için her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti. Sadıkoğlu ayrıca; “Kızılay’ın şehrimize yaptığı bu yatırımı önemsiyor ve bu yatırımı Malatya’mız için bir fırsata çevirmek istiyoruz. Şehrimize yapılan tüm yatırımlarda olduğu gibi bu tesislerden de beklentimiz halkımızın istihdam anlamında, iş insanlarımızın ise hammadde ve ürün tedariki noktasında fırsatlar yakalaması. Bu amaçla, iş insanlarımızın yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi edinmeleri ve buradaki üretime partner olabilmek adına fikir yürütebilmeleri için üyelerimizle birlikte tesisi ziyaret ettik. Ben Malatya’daki iş insanlarımızın kurulacak fabrikalardaki üretime ciddi katkılar sunacağını ve kurulacak ticari ilişkilerle Malatya ekonomisine fayda sağlayabilecekleri inancındayım. Buradan iş insanlarımıza çağrım, bu merkezde gerçekleştirilecek üretimin paydaşı olmak ve Malatya ekonomisine katkı sunmak adına iş fikirleri geliştirmeleri. Bizler Ticaret ve Sanayi Odası olarak dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de şehrimize katkı sunacak tüm projelerin arkasında olacağız. İş insanlarımızın bu fabrikalar ile kurmak istedikleri iş ilişkilerini ve projelerini destekleyecek, taleplerin karşılık bulması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve malatyasoz.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.