Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 08:49
 
“Malatya Şehri İnsanı Yormuyor”
Gazetemiz Malatya Söz’ü ziyaret eden Malatya Valisi Ali Kaban, Malatya’ya daha önce hiç gelmediğini belirterek, “Buralardan yolumuz hiç geçmedi. Malatya İnsanı yormayan şehir. Bu şehir insanı dinlendiriyor’ dedi.
Gündem Haberi
“Malatya Şehri İnsanı Yormuyor”

Malatya Valisi Ali Kaban , gazetemiz Malatya Söz’ü ziyaret etti. Malatya Söz Gazetesi yönetim kurulu üyesi Memet Duran Özkan ve çalışanlarla çok sıcak bir sohbet gerçekleştiren Vali Kaban, Malatya’ya ve insanlarına övgüler yağdırdı. Malatya’ya daha önce hiç gelmediğini belirten Vali Kaban, “Malatya insanının yapısı çok değerli. O manada o sıcaklığı dışarıdan gelen herkesi mest ediyor. Geçmişte buralardan yolumuz hiç geçmedi. Malatya İnsanı yormayan bir şehir. Bu şehir insanı dinlendiriyor” dedi.

İNSANIMIZIN YAPISI DEĞERLİ”

Malatya hakkında övgü dolu sözler aktaran Vali Kaban, aile olarak burada hiç yabancılık çekmediklerini belirtti. Kaban, “Bende ilk kez geldim bu bölgeye. Şimdiki Fırat Kalkınma Ajansına tabi olan 4 vilayeti ilk kez görüyorum bende. Da önce buralardan yolumuz geçmedi. Kaymakamlık dönemlerimiz de kaymakamlığa hazırlığa ilk girdiğimiz dönemlerde, sonrasında teftiş dönemlerinde hiç yolum düşmedi. Malatya ile ilgili kötü bir söz eden, hakikaten olumsuz bir negatif imajda bulunan hiç kimseyi görmedim. Herkes Malatya’yı hep pozitif algılamış, pozitif olarak tanımlamış. Geldikten sonra yabancılık hmedik. Sadece ilk günler biraz sıcaktı, biraz ondan dolayı zorlandık. Bu bizi baya bir zorladı. Sonra birden sonbahar havası gelince ‘oh dedik! Malatya’yı o zaman teneffüs ettik. Özellikle insanımızın yapısı çok değerli. O manada o sıcaklığı dışarıdan gelen herkesi mest ediyor. Malatya İnsanı yormayan bir şehir. Şehir insanı dinlendiriyor”

“BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Malatya’da, Alevi ailelerin yoğunlukta yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi’ndeki 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boyayla çarpı işaretleri atılmasını hakkında önceki gün görüşlerini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarının önemine dikkat çeken Vali Kaban, “Tabi biz Malatya olarak Malatya’dan sorumluyuz. Malatya beni ilgilendirdiği için Elazığ’daki bir olay benim sorunum değil. Çünkü orada o işe bakması gereken başka sorumlu arkadaşlarımız var. Hadiseye Malatya olarak baktığımız zaman Malatya’dan görülenler ve bir de tabi Türkiye havuzunda birikenler var.  Ona bakmakta Sayın Bakanımızın Ankara’da çalışan diğer arkadaşlarımızın, ekiplerin işi. Bu olaya onlar çok geniş bakıyorlar ve öyle de bakılması gerekiyor ki ancak bu tip hadiselere engel olunabilsin. Olunabilsin ki bu tip hadiselerin ne anlama geldiği konusu netleşebilsin. Zaten Sayın Bakanımız ifade buyurmuş. Adana’daki olaydan bahsetmiş, Kayseri’de de benzer hadise var. İstanbul’da benzer bir olay yaşanmıştı. Bunların hepsine havuzdan baktıkları zaman, onlar farklı görüyorlar. Zaten başarı da öyle geliyor.

 Malatya ki vatandaşımızın algısına bakıyorum ‘kesinlikle aramıza fitne sokmak için yapılmış, bunu başaramayacaklar’ veya bir başka faaliyet yapıldığında ama bunu tabi bir, iki, üç, dört, beş neyse artık buna seri halde bakıldığında farklı bir şey çıkıyor. Onu da Ankara takip ediyor. Biz, kendi kısmımıza bakıyoruz. Malatya Emniyetimiz başarılı bir çalışma yaptı. Her hadise konusunda. Onları bir noktaya getirdiler. Tabi bir araştırma süreci içerisinde olduğu için her şeyi de söyleyemiyoruz. Bunun da bir vakti var, vakti gelince de paylaşılacaktır. Bu noktada arkadaşlarımız Ankara’dan bu konuyu ne yaptık, ne yapamadık diye bakmaya gelen bazı üst düzey bakanlık mensuplarımız da takdirle karşıladılar. Buradaki çalışma başarılı bir çalışma. Biz bunu kalkıp da Türkiye’deki hadiselerin karşılı nedir diye baktığımız zaman Sayın Bakanımızın ifade ettikleri tarz önemli. Biz oradan mana çıkartmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Malatya, Şehri, İnsanı, Yormuyor”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Malatya Şehri İnsanı Yormuyor”
Yorumlar
Haber Yazılımı