Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 17:15
 
Malatya Türkiye'nin Ana Direklerinden Birisi
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş; " Malatya Battalgazi’nin şehridir. Malatya önemli bir şehirdir, Türkiye’nin ana direklerinden birisidir. Büyük medeniyetimizin merkezlerimizden bir tanesidir.” dedi.
Video Haber Haberi
Malatya Türkiye'nin Ana Direklerinden Birisi

Mimişpark Fuar Alanında, Kongre ve Fuar Merkezi yapımının temel atma töreni gerçekleştirildi. Mişmişpark Fuar alanında yapılan Temel Atma Törenine AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, AK Parti Bölge Koordinatörü Yusuf Coşkun, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ile devlet erkanı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

"MUTLULUK YAŞIYORUZ"

Malatya'ya önemli bir hizmetin kazandırılacağına dikkat çeken Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Geçtiğimiz günlerde bir temel atma töreni daha gerçekleştirdik. Sayın sanayi bakanımızın katılımıyla yaklaşık 14 milyon Euro. Bu gün yine bir 15 milyon civarında bir rakama tekabül eden diğerleriyle beraber 30 milyonu aşacak bir temel atma töreninde birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim çıktığımız bu kutsal yolda bu dava hareketinde “durmak yol yola devam dedik” biz. “Daima hizmet daime Millet” dedik “işimiz hizmet gücümüz millet” dedik. Tevazu samimiyet ve gayretle “memleket işi gönül işi” dedik. Biz bu memleketin her karış toprağına hizmet etme onuru ve hazzını yaşıyoruz. Hakikaten bu gün Malatya’ da belki gözle görülmüyor; sadece yol asfalt ve koordinasyon başkanlığının 56 şantiyesi var. Bir o kadar MASKİ genel müdürlüğümüzün şantiyesi var. Diğer birimlerimizin de şantiyeleri var. Bir tarafta soğuk hava depoları yapılıyor açılma aşamasına gelmiş. Bir tarafta yollar yapılıyor. Bir tarafta alt yapı yapılıyor. Bir tarafta üst yapı bir tarafta da böyle devasa tesislerin temel atması ilerleyen zamanlardan açılışını büyük bir mutluluk tablosu içinde gerçekleştireceğiz ”dedi.

"MALATYA'DA KURUMSALLAŞMA DİYALOĞU ZAYIF MI?

Fenerbahçe maçı ile ilgili yaşadığı bir olayı anlatan Gürkan; "özellikle sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum geçtiğimizi gün malaya sporumuzla fener bahçenin maçı vardı. Hakikaten tribünler tıklım tıklım doluydu. Bizde protokol tribününden fener bahçenin yöneticileriyle beraberiz. Fenerbahçeli yöneticilerden birisi eğildi kulağıma dedi ki bu çok önemli arkadaşlar “Malatya’da kurumsallaşma diyalog zayıf mı” dedi neden? Dedim gol gerçek goldü ama tepki yeterli değildi dedi. Değerli hemşerilerimiz bir özellikle Malatya’nın geleceği noktasında paydaş olabilmenin hazzını hep birlikte yaşamak durumundayız”  dedi.

 

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı ise; “Büyükşehir belediye başkanlığımızın öncülüğünde çok önemli bir projenin temel atma törenindeyiz ve gerçekten aramızda sadece genel başkan vekili olarak ve Malatya milletvekili olarak gördüğümüz; her zaman yanına gittiğimizde Malatya’mızın bir derdinin sorununun anlattığımızda; bir Malatyalı kadar bize destek veren çok kıymetli büyüğümüz Genel Başkan Vekilim Numan Kurtulmuş’a hoş geldiniz diyorum.  Malatya’ya önemli yatırımla yapıyoruz. Sanayisiyle tarımıyla, kültürle anlamda, sanatsal anlamda büyük aşamalar kaydetti. Bu temel atma töreninin Malatya’mıza bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

"MALATYA'YI REKABET EDİLEBİLİR İLLER ARASINA SOKMA HEDEFİMİZ"

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi'de “Birlikte görev yapmaktan büyük onur duyduğumuz, gerçekten vatan ve millet sevdalısı Numan Kurtulmuş, bakanımızı, başkanımızı Malatya’ da ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Gerçekten kendisi Malatya sevdalısı, Malatya’ya vermiş olduğu değeri de yakinen bilen birisi olarak bu güzel tesisin temel atma töreninde birlikte olmak bizim için bir şeref. Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan göreve geldiğinizden bu yana gerçekten büyük bir özveriyle çalışarak bir yandan bundan önce belediye başkanlığımızı yapan Ahmet Çakır kardeşimizin başlatmış olduğu projeleri tamamlarken bir yandan da yeni projelere imza atıyor. Malatya’yı bölgesinde rekabet edilebilir iller arasına sokma gayreti içerisinde kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.  

"MALATYA TÜRKİYENİN ANA DİREKLERİNDEN BİRİ"

Malatya2dan övgü ile bahseden AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş;“Malatya’ da güzel hatırlarla ayrılacağımızı biliyorum. Değerli kardeşlerim bu şehrin ayrı bir havası var. İnsanlarının güzelliğinin yanı sıra asırlardır taşıdığımız Anadolu irfanının büyük medeniyetimizin o güçlü kültürel ve tarihi dokusunun hala çok canlı bir şekilde yaşandığı bir şehir. Malatya Battalgazi’nin şehridir. Malatya önemli bir şehirdir, Türkiye’nin ana direklerinden birisidir. Büyük medeniyetimizin merkezlerimizden bir tanesidir” dedi.

“OYUNLARI BOZUYORUZ"

Konuşmasını terör örgütlerine getiren Kurtulmuş; “Anadolu toprakları gerçekten dünyanın ne zor en pahalı topraklarıdır. Bu coğrafyayı ecdadımızı bize yurt kılarken nice meşakkatlerden nice zorluklardan geçerek bize bu ülkeyi bu Anadolu kıtasını sadece Anadolu demiyorum Anadolu kıtasını bize miras bıraktılar. Bu mirasın içerisinde büyük Türk İslam medeniyetinin her türlü birikiminin de bize miras olarak bıraktılar. Bu coğrafyada birlikte beraber çalışabilmenin insan onuruna sahip çıkabilmenin insanlarını farklılıklarına hürmet edebilmenin ne anlama geldiğini de bize öğrettiler. Bu coğrafyada Anadolu kıtasında insanlığın son esenlik adasını kurdular“ sözlerini kaydetti.  Bu oyunları bozuyoruz. Barış Pınarı Operasyonu cumhurbaşkanımız başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kahraman ordumuzun kahramanca mücadelesiyle çok şükür başarı ile sonuçlandı. Zannettiler Türkiye konuşur konuşur bir harekât yapamaz. Paylaşımlarda Fırat’ın batısı Rusların Fırat’ın doğusu Amerikalıların paylaştılar. Falanca terör örgütü falancanın öteki terör örgütü filancanın önce anlatın bakalım DEAŞ dediğiniz bu örgüt nasıl bir araya geldi. Nasıl 80 bin terörist bir arada toparlandı. Ellerinde en önemli dünyanın en gelişmiş ölüm silahları verildi. Anlatın bakalım bu PYD’ ye binlerce tır silahı kim verdi. Amaç açıktı bu coğrafyada halkları dağıtmak bu coğrafyanın huzurunu bozmak. Aziz Türk milleti hiçbir zaman ferasetinden bir şey kaybetmez. Bu millet hiçbir zaman büyük oyunda kaybolmaz; büyük oyunun aslını görür, resmin tamamını görür “ifadelerini kullandı.

“HEP BERABER GÖRECEĞİZ”

Malatya’da temeli atılan fuar ve kongre merkezinin Malatya’ya hayırlı olmasını temenni eden Kurtulmuş , “Temelini atacağımız fuar kongre merkezinin Malatya’ya çok büyük bir değer katacağına inanıyorum. Bu projenin buraya kadar gelmesinde emeği geçen bakanlık yetkililerine, Fırat Kalkınma Ajansı’na ve bundan sonar alıp götürecek olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na şimdiden çok teşekkür ediyorum. Şu alanda devasa bir tesisin yükseldiğinin hep beraber göreceğiz. Başkan diyor ki bunu uzatmayacağız en fazla 1 -1 buçuk yıl içinde burayı tamamlayacağız. Allah ömür verirse açılışına gelir açılışında hep beraber yaparız” dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Malatya, Türkiye'nin, Ana, Direklerinden, Birisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı