Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 13:52
 
"Malatya'yı Da Dahil Edeceğiz"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Biz şehirlerin tanıtımı için biliyorsunuz gruplar yapıyoruz. Malatya'yı da bu grubun içerisine dahil edeceğiz, ona karar vereceğiz"
Video Haber Haberi

Malatya'ya Bazı ziyaretler ve programlar için gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'dan AK Parti Malatya İl Başkanlığına ziyaret gerçekleştirildi. Bakan Ersoy'u AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Malatya Milletvekilleri ve partililer karşıladı.

 Ziyarette ilk olarak bir değerlendirme yapan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca; "Bugün İlimizde Bakanımızı ağırlıyoruz. Kendileri ilk defa Malatya'ya teşrif ettiler. Bakanımız hem Malatya'yı görmüş oldular, hem de Malatya adına neler yapılabilir çalışmasını ve değerlendirmesini  yapacak. Bizde inşallah kendilerinden Malatya'nın projelerine destek bekliyoruz" dedi.

Bakan Ersoy ise;  “Başta kültür sanat olmak üzere hangi faaliyetleri burada geliştirebiliriz, arttırabiliriz onları tartışıyoruz. Çok rahat bir şekilde aktarabileceğimiz organizasyonlar, faaliyetler var. Biz şehirlerin tanıtımı için biliyorsunuz gruplar yapıyoruz. Malatya'yı da bu grubun içerisine dahil edeceğiz, ona karar vereceğiz hangi grubun içine dahil olacak diye. Muhtemelen Güneydoğu grubunun içerisine dahil edilecek. Bu anlamda biraz tanıtım desteğine ihtiyacı var Malatya’mızın. Bu da zaten bizim en iyi yaptığımız iş. Belli program çerçevesinde tanıtım desteği de vereceğiz. İnşallah burada da turizmle ilgili bir potansiyel oluşması için gereken altyapıyı hazırlayacağız, gerisini de Malatya kendi başaracak" ifadelerine yer verdi.

Açıklama sonrası AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Bakan Ersoy'a kayısı hediye etti.

Kaynak: Editör: Barış Koşal
Etiketler: "Malatya'yı, Da, Dahil, Edeceğiz",
Yorumlar
Haber Yazılımı