Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 11:53
 
Malatyalı Ressam Azerbaycan İçin Çizdi
Malatya'da ressamlık yapan Nazime Duman Aslan, Azerbaycanlı şair Fergana Mehtiyeva'yı çizerek Telmih Kültür, Sanat, Tarih ve Edebiyat dergisi ile Azerbaycan'a destekleri için teşekkür etti.
Yaşam Haberi
Malatyalı Ressam Azerbaycan İçin Çizdi

Elazığ merkezli çıkartılan Telmih Kültür, Sanat, Tarih ve Edebiyat dergisi, ülkemizde tüm illere ve dünyada birçok yere ulaşıyor. 3 aylık periyotlarla çıkan derginin her sayısında başka bir tema işleniyor. Derginin 15 ve son çıkacak olan 16. Sayısında Malatyalı ressam Nazime Duman Aslan çizimleri ile Telmih dergisine konuk oldu. 15. Sayıda deprem temasında çizimlerini konuşturan Duman Aslan, basılacak olan 16. Sayılı dergide ise Azerbaycanlı şair Fergana Mehtiyeva'yı kalemine aldı. Azerbaycan temalı çıkacak sayı 24 Ocak'ta merkez üssü Elazığ Sivrice olan depremin ardından, Azerbaycan tarafından hem Elazığ, hem de Malatyalı depremlere el uzattıkları, gönül kapılarını açtıkları için derginin 16. Sayısı Azerbeycan temalı olarak çıkacak.

 Böyle güzel bir çalışmada kendilerine yer verilmesinden mutluluk duyan Malatyalı ressam Nazime Duman Aslan; " Telmih Kültür, Sanat, Tarih ve Edebiyat dergisi 16. Azerbaycan konulu özel sayısında ve özel kadrosunda yer almaktan dolayı son derece mutlu ve müteşekkirim. Telmih Genel Yayın Yönetmeni Talat Özer Bey’e ve ekibine kalbi Teşekkürlerimi sunuyorum. Nice yayınlara" diyen Duman Aslan Talat Özer'in sözlerini anımsatarak; "Birlikte Edebî Yâd edeceğiz demiştik. Anadolu'dan tüm dünyaya sesleneceğimizi belirtmiştik. Bugün 16. Sayımıza ulaştık binlerce eser ulaştı elimize 70 günlük bir süreçte eserleri ekibimizle gece gündüz çalıştık sonuç olarak güzel bir dergi oluştu. Yüzlerce eseri her ayrıntısı ile inceledik. Bu güzel tabloyu sizlerle paylaşmak mutlulukların en güzeli Birlikteliğimiz daim olsun. Kardeş Azerbaycan var olsun" dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Malatyalı, Ressam, Azerbaycan, İçin, Çizdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı