Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 17:48
 
“Malatyalılar Cevabı Verir”
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bugün PKK, PYD veya YPG'nin terör örgütün olduğundan şüphe eden CHP’li milletvekili Sayın Böke, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na PYD terör örgütü mü, değil mi diye sorsun? Cevabı Kemal Kılıçdaroğlu versin, cevabı o veremezse eğer gelsin Malatyalı hemşerilerim gereken cevabı vermesini iyi bilir” dedi.
Video Haber Haberi
“Malatyalılar Cevabı Verir”

Malatya Ak Parti İl Başkanlığı tarafından, “Vefa Buluşması” adı altında bir yemek programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı'nda düzenlenen Vefa buluşmasına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin,  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti İl Balkanı Hakan Kahtalı, Mevcut il ve ilçe yönetimleri, AK Parti'nin kuruluş aşamasında AK Parti'de yer alan ve görev yapan il ve ilçe başkanları, Gençlik Kolları Kadın Kolları Başkanları, Yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda milletvekili katıldı. Düzenlenen Buluşma yemeğinde konuşan Bakan Tüfenkci, “Bugün PKK, PYD veya YPG'nin terör örgütün olduğundan şüphe eden CHP’li milletvekili Sayın Böke, Genel Başkanlarına, Kılıçdaroğlu'na PYD terör örgütü mü, değil mi diye sorsun? Önce cevabı Kemal Kılıçdaroğlu versin, cevabı o veremezse Malatyalı hemşerilerim gereken cevabı verir” dedi. 

KAHTALI: “AK PARTİ BİR VEDA PARTİSİ DEĞİLDİR”

Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Partinin bir veda partisi olmadığını belirterek, şunları söyledi: “AK Parti bir veda partisi değil, bir vefa partisidir dedik.  Erdemliler hareketi olarak çıkmış olduğumuz bu yolda, siz çok kıymetli kardeşlerimizle beraber kurulduğu günden bugüne kadar, hep birlikte elle partimizi en iyi yerlere getirmek için gayretler gösterdik. Allah'a hamdolsun partimizin kurucusu genel başkanımız, ülkemizin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı tekrar 16 Nisan'dan sonra partimizin genel başkanı olması ile beraber bu hareket bir dinamizmi kazanarak tekrarlandı. 39 tane kongre yaptık. Allah'a şükürler olsun her seçimde her kongremizde de birlik ve beraberliğimizi ortaya koyduk. Bu Parti'nin kurucuları burada. Bu salonda oturan hepimiz davamızın inandığımız gerçekler doğrultusunda yürümesi için fedakârca çalışmalarımıza devam ettik ve devam etmeye de devam edeceğiz.”

ÇAKIR: “BAŞARI CUMHURBAŞKANIMIZIN BAŞARISIDIR”

Geçmişte  Ak Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan ve şuanda ise Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığını sürdüren, Ahmet Çakır ise; “Ülkemizin ilk kurulduğunda kurucu yönetim üyesi olarak ürütmede İl Başkanlığı görevinde bulundum. Salonda bulunan birçok kardeşlerimizle bu anlamda birlikte olduk ve birçok organizasyonları birlikte yaptık. AK Parti gerçekte bir dava Partisidir. Bir vefa partisidir. Bugün AK Partide görev alan veya almayan şeklinde bugüne kadar hiçbir ayrım yapmadık. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni bir bakış açısına ortaya koydu.  Bu bakış açısı ülkemizin birlik ve beraberliği bütünlüğü,  bir yandan kalkınması gelişmesi gelecek güçlü Türkiye'nin oluşmasıdır. Yeni görev alan arkadaşlarımız oluyor. Bizler de hangi noktada olursak olalım, bizler sizler gibi partimizin başarısı için çalışıyoruz. Çünkü partimizin başarısı ülkemizin Cumhurbaşkanı'nın başarısıdır. Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar, gerçekten herkesin de burada bir emeğinin olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

ŞAHİN: “BİZ YOLUMUZU İSTİKBALE YÖNELTMİŞİZ”

 Ak Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Ana muhalefet Partisini hedefine alarak, CHP’yi eleştiri yağmuruna tuttu. Şahin; “Fırat kalkanı operasyonunda göstermiş olduğu Mehmetçik'in başarısı, bazı kesimleri çileden çıkardı. Bugün bakıyoruz,  Mehmetçiğe dil uzatıyorlar. Ama ne diyorlar? Maalesef yine gaflet delalet ve ihanet içerisinde oradaki Özgür Suriye Ordusu üzerinden bize vurmaya çalışıyorlar. Bizi, Özgür Suriye ordusu üzerinden vururken, niçin orada bulunan PKK uzantısı PYD/YPG ya bir başkasına dil uzatamıyorsunuz.  Bunları yapanlar kimdir? Bugün şu anda Ankara'da bir Kurultay yapan sözüm ona ana muhalefet partisine genel başkanı ve diğer yetkilileridir. Biz, ne diyoruz? 2071'de hedeflerimiz var diyoruz. Biz, yolumuzu ve İstikbale yönetmişiz.  Ama onlar hala Mustafa Kemal'in kurmuş olduğu partinin ilk kurulduğu yerde maalesef hala mesafe alamıyor, oyalanıp duruyorlar. Onların büyüme gibi bir dertleri yoktur” dedi.

“PKK’YA BİAAT EDİN O ZAMAN”

Şahin, eleştirilerinin devamında isim vermeyerek sadece,  “Malatyalı olduğundan utanç duyduğum biri” diye ifade ettiği kişiye ise; “Bizler, gerçekten kendisini bu ülkenin bir ferdi olarak, bu ülkenin kurumu olarak, bu ülkenin evlatlarının hakkını savunan bir siyasi parti olarak gören ve adalet ve kalkınma partisiyiz. Biz, MHP lideri Devlet Bahçeli ile yeni Türkiye’yi imar etmek için bir yol arkadaşlığı yapıyoruz. Ama diğerleri ne yapıyorlar? Bir bakıyorsunuz PKK ile beraberler. Onların eski genel başkan yardımcısı olan Soyadı Böke, kalkmış kesinlikle PKK'nın PYD’nın YPG ‘nin terör örgütü olup olmadığını ve bizim istihbari bir bilgimiz yok diyor. Ama Türkiye'nin istihbarat kaynakları, emniyet kaynakları güvenlik kaynakları, bunların tamamının ne kadar alçak olduğunu 40 yıldır biliyor. Ama maalesef Cumhuriyet Halk Partisi'nin yöneticileri hala bu işin farkında değiller. Yine doğu ve Güneydoğu'da özellikle şu anda füzelerin düştüğünü görüyoruz. O füzeleri atan alçaklara karşı yapılan bir operasyon var. Orada bulunan ÖSO’ya ‘Şerefsiz bunlar it sürüsü’ diyor. Eğer ÖSY'ye bunu söylüyorsan aşağılıksın. O zaman kalkın PKK'ya itaat edin. O şerefsizlerin gebertilen leşlerine sahip çıkacağınıza,  kalkın Mehmetçiğimize sahip çıkın” diyerek CHP’yi ağır bir dille eleştirdi.

TÜNFEKCİ: “MALATYA TÜRKİYE’NİN OMURGA İLLERİNDEN BİRİ”

Malatya'nın Türkiye'nin omurga illerinden biri olduğunu söyleyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  “Sadece Malatya’da değil, bu davanın Türkiye’de kök salmasında, her bir kardeşimin ayrı ayrı emekleri var. Malatya, Ak Parti ile kendi kaderini eşitleyen bir il. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la örtüşen, onun liderliğinde, Türkiye’yi kalkındırma noktasında sorumluluk hisseden bir il. Malatya Türkiye’nin omurga illerinden birisi. İnşallah sizlerin gayreti ve çalışması ile Malatya’da ki oy oranlarını çok daha ileriye çıkartacağı inşallah. AK Parti olarak bir yandan önümüze çıkartılan engelleri ortadan birer birer kaldırırken, diğer yandan da insanımızın refah düzeyini, insanımıza daha fazla nasıl hizmet ederiz, bunun gayreti ve çalışması içerisinde olduk. 2007’de partimiz kapatılma ile karşı karşıya kaldı. E-Muhtıralarla karşı karşıya kaldık. Bizlerde Milletimize gittik dedik ki, eğer bunlar bizim önümüze engel çıkartıyorsa, biz millete gideriz yolumuz açılır dedik ve yolumuz açıldı” dedi.

“ALAYINIZ GELİN DEDİ İNLERİNE GİRDİ”

Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütleri ile mücadelesini dile getirerek, şu açıklamalara yer verdi; "Tek bir amacımız var. O da bu millete hizmet etmek. Çünkü bu millet gerçekten asil ve necip bir millet. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de bu millet bize sahip çıktı ve o hainlere geçit vermedi. Yine bu millet o hainlerden hesap soruyor, sormaya da devam edecek. Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler başarılı olamayınca bir yandan FETÖ'yü bir yandan PKK'yı, bir yandan DEAŞ'ı, bir yandan da DHKP-C'yi devreye soktular. Ama Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi 'Alayınız, topunuz gelin, inlerine gireceğiz' dedi ve inlerine girildi. Yurt içinde inlerine girdik Afrin'de giriyoruz, Allah'ın izniyle Münbiç'te de gireceğiz. Bundan sonra Türkiye'ye karşı hesabı olanların, Türkiye'ye karşı operasyon yapmak isteyenlerin bir kez daha düşünmeleri lazım. Bir kez düşünmeleri de yetmez iki kere düşünmeleri lazım."

“GELSİN CEVABI MALATYALILARDAN DUYSUN”

Konuşmasında ana muhalefet partisini de eleştiren Bülent Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün PKK, PYD veya YPG'nin terör örgütün olduğundan şüphe eden CHP'nin eski genel başkan yardımcısı, milletvekili Böke, Partisinin genel başkanı Kılıçdaroğlu'na PYD terör örgütü mü, değil mi diye bir sorsun? Önce cevabı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi milletvekillerine versin. Eğer cevabını Kemal Kılıçdaroğlu'ndan alamıyorsa gelsin Malatyalı hemşerilerimden alsın. Çünkü Malatyalı hemşerilerim o terör örgütünü gözlerinden, ayak izlerinden, zihinlerinden tanıyor. Onlar kadınları, kızları, sivilleri, köyleri katlederken bıraktıkları ayak izlerinden tanıyorlar. Onların nasıl vatan haini olduğunu ve millet düşmanı olduğunu çok iyi biliyor. Gerçi Kılıçtaroğlu’nun da kafası karışık, o da bir geliyor, bir gidiyor. Bilmiyorum sana ne cevap verir, en son kararı ne onu söylesin de bütün kamuoyu duysun." Diyerek sözlerini tamamladı.

Bakan Tüfenkci, gerek Malatya'yı gerekse Türkiye'yi büyütme noktasında her alanda büyük başarılara imza attıklarını ve yapılan hizmetlerle ortaya çıkan eserlerle övünmeye devam edeceklerini vurgusunu da yaptı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Malatyalılar, Cevabı, Verir”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Malatyalılar Cevabı Verir”
Yorumlar
Haber Yazılımı