Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 18:37
 
MASKİ’den Bir Örnek Proje Daha
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü örnek projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Malatya, “Atık suların Tarımsal Sulamada Kullanımı” projesine ev sahipliği yaptı.
Yaşam Haberi
MASKİ’den Bir Örnek Proje Daha

Malatya’nın altyapı yatırımlarını gerçekleştirerek şehrin içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını güçlendiren MASKİ Genel Müdürlüğü, atık suların arıtılarak doğaya kazandırılması için çalışmalar yapıyor. Çevre ve insan sağlığını önemseyen çalışmalarla şehre katkılar sunan MASKİ, kullanım sonucunda oluşan kirli sular tesiste arıtılarak tekrardan doğaya kazandırmayı hedefliyor.

“MASKİ PROJE ORTAĞI”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Su Yöntemi Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Atık suların Tarımsal Sulamada Kullanımı” projesi kapsamında yapılacak olan toplantı için MASKİ Genel Müdürlüğü ev sahipliği yaptı. Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 9. Bölge Müdürlüğü, 92. Şube Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü, Malatya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Battalgazi Sulama Birliği Başkanlığı, MWH Mühendislik ve Müşavirlik firması yetkilileri, Üniversite Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Bilgehan NAS, Prof. Dr. Mehmet KİTİŞ, Prof. Dr. Mehmet Çakmakçı ve Prof. Dr. Mehmet Şimşek’in katılımlarıyla toplantı yapıldı. 24 Ay sürecek proje kapsamında Türkiye genelindeki Atık su Arıtma Tesislerinden çıkan suyun yeniden kullanım niteliği ve niceliği belirlenip uygulama alanları değerlendirilecek. MASKİ Genel Müdürlüğü İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisinde uygulanması planlanan proje için saha çalışmalarına başlandığı öğrenildi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MASKİ’den, Bir, Örnek, Proje, Daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı