Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 13:33
 
MASKİ Hız Kesmiyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında Yakınca - Bostanbaşı Mahallesi’nde 12,9 milyon TL değerindeki 48,5 kilometrelik içme suyu altyapı çalışmalarını tamamladı.
Yaşam Haberi
MASKİ Hız Kesmiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Yakınca - Bostanbaşı Mahallesi’nde 12,9 milyon TL değerindeki 48,5 kilometrelik içme suyu altyapı çalışmalarını tamamladığını açıkladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bostanbaşı Mahallesi Muhtarı Faik Özbay, “Mahallemde çalışmalardan önce üst katlara su çıkmıyordu. Vatandaşlarımız mağdur oluyordu. MASKİ Genel Müdürlüğümüz gerekli incelemeleri yaptı. Bostanbaşı Mahallemize 13.500 metrelik DUKTİL boru çalışması gerçekleştirdi.441 abone bağlantısı, 7 adet yangın hidratı bağlantısı ve 2 adet debimetre çalışması yaptı. MASKİ’nin çalışmaları sonucunda üst katlara su çıkıyor. Hiçbir sıkıntı kalmadı. Emeği geçen herkese mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

İNAN: “DİĞER ABONELERİMİZ ETKİLENMİYOR”

“Büyükşehir sürecinden önce içmesularımızda sıkıntımız çok fazlaydı. Vatandaşlarından şikâyetler geliyordu. Yüksek katlara su çıkmıyordu. Bir günde 4-5 arıza oluyordu. Sürekli su kesintileri yaşanıyordu.Bizler bu sıkıntılara çözüm bulması için MASKİ’ye dilekçeler vererek, yetkililere başvurduk. Dilekçemizi dikkate alarak mahallemize gelip kontroller yaptılar.Projelerini hazırlayıp içmesuyu altyapısını yenileme kararı aldılar. Kullanım ömrünü tamamlamış eski boruları DUKTİL borularla değiştirdiler. 35 kilometre içmesuyu hattı inşa edildi. 810 abone bağlantısı yapıldı. Sıkıntılarımız giderildi. Eski şebeke hattında demir ve plastik borularla bağlantılar vardı. Çatlaklar oluşmuştu. Su kaçakları vardı. Sular musluklarımıza gelmeden şebekeden akıp gidiyordu. Hem vatandaşımız susuz kalıyor hem de su israf oluyordu. MASKİ’nin çalışmaları sonucunda artık vatandaşlardan şikâyet gelmiyor. Yeni şebeke ile her cadde ve sokakta vanalar var. Bu sayede sadece arızanın olduğu bölgenin vanası kapatılıyor. Kesintiden sadece arızanın olduğu mahalle etkileniyor. Daha önceki şebeke sisteminde depodan vanayı kapatıyorlardı. Komple bölgenin suları kesiliyordu. Yapılan çalışmalarla sadece arıza olan bölgenin vanası kapatılıyor. Böylece oluşan arıza tüm mahalleyi etkilemiyor.” dedi.

ÖZDEMİR: “ALT YAPI ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK”

Yakınca ve Bostanbaşı altyapısı tamamlandığını belirten Özdemir, “ Yakınca ve Bostanbaşı Mahallesi’nde maliyeti 12,9 milyon TL olan 48,5 kilometrelik içme suyu altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Malatya’mızın modern bir altyapıya kavuşması için şehrin tamamında altyapı çalışmaları yapıyoruz. Kaptaj’dan gelen kaynak suyunun aynı kaliteyle vatandaşlarımızın musluklarına ulaşması için yatırımlar yapıyoruz. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımızla 100 yıl dayanıklı DUKTİL borularla yeni bir altyapı inşa ediyoruz. Bu kapsamında Yakınca – Bostanbaşı Mahallemizin içme suyu altyapısını yeniledik. Malatya’nın tamamında gerçekleştirdiğimiz içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarıyla şehrimizin altyapı ağını güçlendirerek sağlam gelecek inşa ediyoruz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MASKİ, Hız, Kesmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı