Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 15:39
 
Mehmetçiğe “Kan” Desteği
Memur-Sen kadın komisyonu üyeleri, ‘Zeytin Dalı’ Harekatında ihtiyaç duyulması halinde sıkıntı yaşanmaması amacıyla, Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde kan bağışında bulundu.
Gündem Haberi
Mehmetçiğe “Kan” Desteği

Memur-Sen kadın komisyonu üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı'nda ihtiyaç duyulması halinde sıkıntı yaşanmaması amacıyla kan bağışında bulundu. Battalgazi İlçesi Çöşnük Mahallesinde bulunan Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip lisesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına, Memur-Sen Malatya Kadın Kolları Başkanı Nurhan Bilici, Memur- Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı Krem Yıldırım ve sendika üyeleri katıldı.

 “KAN VERMEK CAN VERMEKTİR”

Programda bir değerlendirmede bulunan Memur Sen Başkanı Kerem Yıldırım, ‘Kan vermek can vermektir’ diyerek, şu açıklamalara yer verdi; “Bu kampanyayı Memur-Sen kadınlar komisyonumuz ve Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip lisesi ortaklaşa düzenliyor. Burada ki amacımız ‘Kan vermek can vermektir’ sloganıyla kana ihtiyacı olan herkese bir şekilde yardımcı olmak. Aynı zamanda Mehmetçiğimiz şuanda Suriye’ye bir operasyon gerçekleştiriliyor. Burada yaralanmalar, şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Orada kan lazım oluyor. Unutmayalım ki bugün başkasına lazım olan kan, yarın bize lazım olabilir. Onun için her an tetikte olup kan verme konusunda, insanımızın duyarlı olmasını özellikle istiyorum.  Biz, Memur-Sen olarak her konuda olduğu gibi, bu konuda da duyarlılığımızı üst düzeyde tutmaya devam edeceğiz. Bu kampanyayı düzenleyen kadınlar Komisyonumuza, Avni Kiğılı kız imam hatip lisemize ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

“ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI BEKLEMEYECEĞİZ”

Memur -Sen Malatya Kadın Kolları Başkanı Nurhan Bilici ise ‘Elimiz kolumuz bağlı olamazdık, Mehmetçiğe destek olmamız lazımdı’ diyerek, şunları söyledi: “Ortadoğu'da, gönül coğrafyamızın yanı başında, medeniyetimizin kalbinde yanan fitne ateşini söndürmek için Zeytin Dalı Harekatı'nı başlamış olan Kahraman askerimize destek olmak amacıyla, bu programımızı düzenledik.  Bütün sevdiklerini geride bırakan yiğit askerimiz ‘Bizi beklemesinler’ diyecek kadar yürekli iken, bizim eli kolu bağlı beklememiz olacak şey değildi. Bekleyeceğiz elbette fakat elimiz kolumuz bağlı beklemeyeceğiz. Üzerimize ne düşüyorsa, elimizden ne geliyorsa, onu yapıp bekleyeceğiz. Bekleyeceğiz elbette, Alınlarında binlerce yıllık medeniyetin cesaret ışıkları parlayan kahramanların Bedir'den dönüşünü bekler gibi bekleyeceğiz. Beklerken boş durmadık. Gözyaşına bulaşmış dualarımızın yanına kanlarımızla da destek olalım istedik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Mehmetçiğe, “Kan”, Desteği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mehmetçiğe “Kan” Desteği
Yorumlar
Haber Yazılımı