Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 16:22
 
“Mehmetçiğimize Desteğe Hazırız”
Malatya Büyükşehir Köy Koruyucuları Dayanışma Derneği Başkanı Şakir Gökçe, Afrin’de ki “Zeytin dalı” harekatına destek verdiklerini açıklayarak, “Emir beklemeden gitmeye ve Mehmetçiğimize destek olmaya hazırız” dedi.
Video Haber Haberi
“Mehmetçiğimize Desteğe Hazırız”

Yaklaşık 23 yıl köy Koruyuculuğu yapan ve sonrasında Malatya Büyükşehir Köy Koruyucuları Dayanışma Derneği Başkanlığına getirilen Şakir Gökçe, Köy Koruyucuların sıkıntılarını ve bu sıkıntıların çözüm noktasında gelinen aşamaları anlattı. Gökçe konuşmasının devamında ise Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yaptığı  “Zeytin Dalı” harekatını da değerlendirdi.

“İLK TUĞLAYI ASLANOĞLU KOYDU”

İlk olarak Koruyucuların özlük haklarını değerlendiren Gökçe, “ilk tuğlayı Mevlüt Aslanoğlu’nun koyduğunu” kaydederek şu açıklamalara yer verdi; “Bizim koruyucularımızın sıkıntıları çok. Bu sıkıntıları en küçük seviyeye düşürmek için bu derneğimizi kurduk. Gerek Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımız, gerekse Genel Kurmay başkanımızla yaptığımız istişarelerde, korucuların sıkıntılarını minimuma indirmek için çok uğraş verdik. Tabi bunda başarılı olduk. İlk derneğimizi kurduktan sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekilimiz Rahmetli Mevlüt Aslanoğlu’na seçim çalışmaları sırasında,  kendimizi ve sıkıntılarımızı söyleme şansını yakalamıştık. Köy Koruyucularının şöyle bir sıkıntısı var dedik. Biz, çatışmada ölüyorduk ama şehitlik yoktu. Biz, çatışmada gazi oluyorduk ama gazilik yoktu. Bizler emekli olamıyorduk. Bizlerin maaşı çok cüzi bir maaştı. Tabi bunları sık sık devletin üst makamlarına bildirmek sureti ile zaman zaman bazı haklar aldık. Rahmetlerle andığım Mevlüt Aslanoğlu, ilk hakkımızı emeklilik ve maaşlarımızda ki artışı sağlattı. O dönem, mecliste bir konuşma ile önerge sundu. Tabi bunun akabinde devamı çorap söküğü gibi geldi” dedi.

“DEVLETİMİZİN YANINDA SAF ALDIK”

PKK Terör örgütünün ilk yaptığı terör eylemlerinin ardından, Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşayan birçok vatandaşın“Köy koruyucusu olarak, teröristlerin karşısında” yer aldığını ifade eden Gökçe, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Biz koruyucular 1984-85’de Şemdilli’de, halkını korkutup sindirerek silah zoruyla baskı yaptığı günlerde, koruyucular safımızı devlet yanında alarak, teröre karşı dimdik durduk. Silah alıp, teröristlerle mücadele etmeye başladık.  Kefen boynumuzda, 24 saat bu görevi icra ettik.  Şuan Malatya’da 889’a yakın koruyucumuz var. Bir o kadar emeklimiz var. Biz, Malatya’nın tüm ilçelerine ve köylerine hitap eden bir derneğiz. Köy koruyucuları olarak Malatya’da bugüne kadar 12 şehidimiz mevcut var.

“EMİR BEKLEMEDEN HAZIRIZ”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yaptığı, “Zeytin Dalı” harekatına da destek verdiklerini açıklayan Gökçe, “Şuanda Afrin’de yürütülen operasyonda, Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Haklı ve milli mücadelemizde gittiği her yere medeniyet nurları taşıyan kahraman Türk ordusunun başlatmış olduğu Afrin operasyonunda, tüm terör örgütlerine Afrin mezar olacaktır. Şanlı ordumuz tarafından hak ettikleri gazaba uğrayacak ve herkes Türk kudretini görecektir. Malatya’da bulunan köy koruyucuları olarak biz, emir beklemeden Mehmetçiğe desteğe hazırız. Biz, her zaman askerlerimizin yanındayız, Mehmetçiklerimizin yanındayız” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Mehmetçiğimize, Desteğe, Hazırız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı