Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 17:41
 
“Mehmetçik Hepimizin Mehmetçiği”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler odası Başkanı Mesut İnce’ye, hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.
Video Haber Haberi
“Mehmetçik Hepimizin Mehmetçiği”

Geçtiğimiz aylarda Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler odasına yeniden Başkan seçilen Mesut İnce’ye, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İl Başkanı Enver Kiraz’dan hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İNCE: “ESNAFIMIZ HUZURSUZ”

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler odası Başkanı Mesut İnce, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba ve İl Başkanı Enver Kiraz’ın bu ziyareti bizleri mutlu etti. Aynı zamanda Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sayın Şevket Keskin’in Odamızı ziyaret etmesi esnafımız adına gurur verici bir şey. Şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkür ediyorum. Servisçi ve şoför esnaflarımızın son zamanlarda büyük sıkıntıları olduğunu her zaman dile getirdik ve tekrar bu ziyaret vesilesiyle bu sorunları dile getirmek istiyorum. Özellikle servisçi esnaflarımızın üzerinde son zamanlarda yapılan sıkı uygulama ve denetimler esnafımızı huzursuz etmektedir. Özellikle 4 bakanlığımızın toplanarak çıkardığı servis yönetmeliğindeki çoğu maddelere her zaman itiraz ettiğimiz gibi yine itiraz etmek istiyoruz. Bunun meclis gündemine alınıp yönetmelikte değişiklikler yapılmasını talep ediyoruz. Uçaklar da dahi olmayan sensorun istenmesi birçok değişikliğe gidilmesi esnaf odalarının ve servisçi esnaflarının görüşü alınmadan çıkarılan yönetmeliğe tekrar itiraz ediyoruz. Bu noktada önümüzdeki 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında çalışmamızın daha verimli olması için yönetmeliğin bir kez daha gözden geçirilmesini istiyoruz” dedi.

AĞBABA: “GÖRÜŞ ALMAK GEREKİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Öncelikle burada hep beraber olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Güçlü bir oda yapımız var, bütün meslek odalarımızın hepsi başarılı kendilerini kutluyorum. Yeni seçimler yapıldı, hepsine başarılar diliyoruz.  Tabi Türkiye’nin meselesi çok. Birçok mesele var. Sizin de belirttiğiniz gibi kendi mesleğinizle ilgili sorunlarınız var. Bizim temel olarak bu konulara yaklaşımız şudur; Mutlaka bir değişiklik ve yenilik yapılacaksa olay paydaşlarıyla konuşularak yapılması lazım. Eğer olayı paydaşlarıyla muhataplarıyla konuşmadan yapılan şeylerde, birkaç yıl sonra birçok eksiklik görülüyor ve bunlar değiştirilmek zorunda kalınıyor. Tabi sizin de mesleğiniz çok gündemde. Maalesef bazen olumsuz yönleriyle gündeme geliyor. Belki sizin içinizde de olmaması gereken üyeleriniz sayesinde gündeme geliyor. Son dönmede çocuk ölümleri, çocukların unutulması kamuoyunun gündeminde. Ailenin de ihmali var, belki servisteki arkadaşlarımızın da ihmali var. Bununla ilgili tedbir alınmalı. Bunlar çözülmeli. Ancak bunlar yapılırken de söylediğimiz gibi meslek sahipleriyle görüşülerek bunlar yapılmalı. Çünkü işin içerinde eksiklikleri de fazlalıkları da gören sizsiziniz. Meslekte bazen eksiklikler olabilir onu da gidermek sizin göreviniz. Burada şöyle bir şey yayılması doğru değil. Sanki minibüsçü servisçi arkadaşlar bunu kasten yapıyormuş gibi bir havanın verilmesini doğru bulmadığımızı söylemek istiyorum. Nasıl ki, her meslekte zaman zaman eksiklikler olabilir, sizin de mesleğinizde oluyor. Bunu bütün mensuplara yansıtmak doğru değil” dedi.

“TARİHİN EN ÖNEMLİ ZAFERLERİNDEN BİRİSİDİR”

Çanakkale Zaferine de değinen Ağbaba, şunları söyledi: “Öncelikle belki bizim tarihimizin en önemli dönüm noktası olan Çanakkale zaferini de kutlamak istiyoruz.  Çanakkale zaferi belki dünyada eşi benzeri olmayan bir olay. Tam çökmüş bir devletin nasıl yedi düvele meydan okuduğu, nasıl emperyalizme meydan okuduğunu yoklukla ayaklarında ayakkabı olmadan yemeden,  içmeden dünyanın en kuvvetli ordularına nasıl başkaldırdığını bütün dünya gördü. Çanakkale Zaferi bizim tarihimizde en önemli zaferinden birisidir. Bunun hiç bir şeye mukayese edilmesi doğru değildir. O bütün bu ülkede yaşayan herkesin ortak değeridir. Tabi zaman zaman unutturulmak isteniyor. O zaferin kazanılmasında ülkemizin kurucusu yüce mutafa Kemal Atatürk’ ünde büyük rolünü gözden kaçırmamak gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Özellikle geçtiğimiz zaman zaman ayrışmaların bu noktada olmaması gerekiyor. Bizim hepimizin sağcı, solcu hepimizin ortak bir paydası var bu paydalarında bozulmaması gerekiyor bunlardan biriside Çanakkale destanıdır zaferidir.  O büyük büyük devletlerinin yüz binlerce insanıyla Çanakkale’ye saldırması, fakir yoksul Anadolu çocuklarının onlara karşı meydan okumasını da unutmamız gerekiyor.”

“MESELE SİYASİ BİR MESELE DEĞİL”

Afrin harekatının siyasi bir mesele olmadığının altını çizen Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü: “Afrin dün başarıyla teslim alındı. Şunu söyleyelim askerlerimizin şehit olmaması, kazasız ve belasız girmesi herkesi memnun etti. Bizleri de memnun etti. Afrin’de ki olan siyasi meselinin ötesinde olduğunu hepimizin görmesi ve bilmesi gerekiyor. Türk silahlı kuvvetleri oradaki Mehmetçik herkesin Mehmetçiği, hepimizin askeri. Şehit hepimizin şehidi hepimizin gazisidir, buradan belirtmek istiyorum. Bir Malatyalı milletvekili olarak düşüncelerimi söylemeye çalışıyorum. Yani oyu alsam da almasam da herkesin sesini mecliste duyurmaya çalışıyorum. Onu da başarıyla yaptığımı söyleyebilirim. Kimin ne sorunu varsa kimin ne derdi varsa onları meclise getirmekten büyük bir mutluluk duyarım ve onların çözülmesinde de elimden geleni yaparım. Sadece muhalefet olmak konuşmakla olmuyor bazen bir lafı çok kere tekrar ederek sorunlar çözülebiliyor, bunu da yapmaya devam edeceğimi söylemek isterim” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Mehmetçik, Hepimizin, Mehmetçiği”,
Yorumlar
Haber Yazılımı