Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 14:53
 
'Mevlidi Nebi'de' Dereceye Girenlere Ödül
Diyanet Başkanlığı tarafından, ülke genelinde üniversite öğrencileri arasında yapılan Mevlidi Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
- Haberi
'Mevlidi Nebi'de' Dereceye Girenlere Ödül

Ülke genelinde Diyanet Başkanlığı tarafından yapılan  'Mevlidi Nebi' yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen bir etkinlikle verildi. Barguzu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ödül etkinliğine Malatya Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş, Malatya Müftüsü Ümit Çimen ve eşi Şerife Çimen  ile  yaklaşık 70 öğrenci katıldı.

 "GENÇLERİMİZİN GÜZEL HİZMETLERİ VAR"

Burada konuşan Malatya Müftüsü Ümit Çimen: “Diyanet Başkanlığı milli bütün ve birlikteliği amaç edinerek toplumu din adına aydınlatmakla yükümlü bir kurum. Bizde Malatya diyanet ailesiyiz. Toplumu aydınlatırken son günlerde başkanlığımızın gençlik konusundaki faaliyetleri ön plana çıkmakta. Malatya’mız da gençlik koordinatörümüzün güzel hizmetleri var.  Sağlam inanç, doğru bilgi ve güzel ahlak anlayışıyla bu faaliyetleri icra ediyorlar. Bundan sonrada daha güzel faaliyetlere imza atılacak.  Malatya’mızda üniversitemizde gençlik merkezimiz ile Çöşnük mahallemizde bulunun gençlik merkezimiz deki faaliyetlerimizle birlikte her bir ilçede gençlik koordinatörü olarak örgütlendik. KYK’ da tüm yurtlarımızda manevi rehberlerimiz liselerimizin ortaöğretimimizin bütün pansiyonlarında manevi rehberlerimiz il gençlik koordinatörlerimiz rehberliğinde bu hizmetler yürütülmekte. Amacımız ifade ettiğim gibi hakikaten tarihe, İslam adına iz bırakmış bir tarihin çocukları olarak bizleri yine bu İslam’ın gerekliliğini insanlığa anlatmak noktasında bu tarihin çocukları olarak bu görevi omuzlarımızda hissediyoruz. İslamofobi dediğimiz faaliyetlerin hız kazandığı bu dönemde yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin İslam’ı temsil etme noktasında yetiştirilmesi hiç şüphesiz önemli, bu bakımdan bu yıl Diyanet İleri Başkanlığımızın Mevlidi Nebi adına ülkemiz genelinde bir yarışması oldu, üniversite gençleri arasında.  Malatya’da 116 öğrencimiz katıldı.  Bu öğrencilerimiz ayrı  ayrı kategorilerde yarıştı.  Bugün başkanlığımız birincilerine umre ödülü 2. ve 3. olanları da Malatya olarak altınla ödüllendirmek istedik. Bu gün bu vesileyle buradayız, hepinize hoş geldiniz diyorum”  İfadelerine yer verdi.

 ÖDÜLLER DAĞITILDI

Yapılan konuşma sonrası ödüller derece elde etmiş öğrencilere verildi. Ödül alan öğrenciler şöyle oluştu; “Erkelerde birinci  olan Savaş Demirci ve kızlarda birinci olan Beyzanur Yeşilova’ ya umre ödülü takdim edildi. Erkelerde ikinci olan Mustafa Doğan ve üçüncü olan Mehmet Akgün ile kızlarda ikinci olan Saadet Fatma Yurttaş ve üçüncü olan Zehra Moğuç’ a altın ödülü verildi.

Kaynak: Editör: Barış Koşal
Etiketler: 'Mevlidi, Nebi'de', Dereceye, Girenlere, Ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı