Haber Detayı
04 Haziran 2019 - Salı 12:07
 
Meydanda Resmi Bayramlaşma
Malatya'da resmi Bayramlaşma Töreni 15 Temmuz Meydanında (Kapalı Çarşı) üzerinde gerçekleştirildi.
Video Haber Haberi
Meydanda Resmi Bayramlaşma

Ramazan Bayramının ilk günü Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen resmi bayramlaşma törenine Malatya Valisi Aydın Baruş, Eski Bakanlardan AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile İlçe belediye başkanları, kurum temsilcileri, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

"MALATYA'NIN FOTOĞRAFI YANSIDI"

Yapılan resmi kutlama etkinliğinde bir değerlendirme yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, birlikteliğin Malatya'nın fotoğrafını yansıttığını söyleyerek şunları kaydetti; "Ramazan Bayramının ülkemize ve İslam alemine barış, huzur getirmesini öncelikle temenni ediyorum. Bayramlar bildiğiniz gibi, milletlerin, ümmetlerin önemli gün ve olayları, zamanı gelince Milletçe, ülkece sevgi ve mutluluk içerisinde kullanılan günlerdir. Ramazan Bayramı da bu güzel günlerden bir tanesidir. Bugün, 15 Temmuz meydanında Ramazan Bayramını  tüm milletçe coşku ve sevinç içerisinde idrak ediyoruz. Bu konuda sayın Valimize de teşekkür ediyorum. Hakikaten meydan anlamında bütün Malatya'yı kucaklayacak ve Malatya'nın bütün fotoğrafının yansıtıldığı bir meydanda, Ramazan Bayramını kutluyoruz. Hakikaten meydana sığmadık. Bundan sonraki süreçte daha yeni tedbirler almak sorumluluğumuz olduğu kanaatindeyim"

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Malatya Valisi Aydın Baruş ise; "Bugün çok mutluyuz. Huzur ve mutluluk içerisinde bu güzel bayram günlerini idrak ediyoruz. Ramazan ayı gibi yardımlaşmanın, dayanışmanın zirveye çıktığı bir ay olan kutsal günleri tamamladık. Cenab-ı Mevla'nın bize hediyesi olan bu güzel günlere sağlık içerisinde ulaştık. Burada gözlemlediğimiz, kardeşlik ve dostluk havasının Bayram'dan sonrada devam etmesi en büyük temennimizdir. Çünkü ülkemizin, Malatya'mızın her zaman buna ihtiyacı var. bizler birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olursak, birbirimize sımsıkı sarılırsak, aramızdaki küskünlükleri, dargınlıkları unutur ve ülkemizin idealleri olan hedefler doğru hep birlikte çalışırsak bizden mutlusu, gurulusu olmaz. Hakikaten de lider bir ülkenin mensubu olmanın gururunu hisseden insanlar oluruz. Geldiğiniz için teşekkür ederiz. Böyle bir yoğun teveccüh olacağını bilseydik, sayın başkanımın da dediği gibi bir kaç çadır daha kurdururduk buraya. İnşallah Bundan sonraki bayramlarda daha fazla Malatyalıyı aramızda görmek istiyoruz."

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Meydanda, Resmi, Bayramlaşma,
Yorumlar
Haber Yazılımı