Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 08:42
 
Mezarlığa Saygısızlık!
Malatya’nın Battalgazi ilçesi Malatya Caddesi’ndeki Battalgazi Belediyesi Mezarlığı (Sıddırız) Mezarlığı’ndaki manzara görenleri şoke etti. Mezarlığın içler açısı durumunu Malatya Söz Gazetesine aktaran vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı.
Gündem Haberi
Mezarlığa Saygısızlık!

GECE ALEMLER YAPILIYOR

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Malatya Caddesi’nde bulunan ve çevre sakinlerinin Sıddırız Mezarlığı olarak bildiği Battalgazi Belediyesi Mezarlığındaki görüntüler, herkesi hayrete düşürdü. İnsanların kabir ziyareti yaptığı mezarlıkta, uyuşturucu bağımlılarının gecenin geç saatine kadar ‘Alemler’ yaptığı ortaya çıktı. Mezarlık içinde yaptığımız incelemeler sonunda rastladığımız pet şişeler ve ateş kalıntıları ise olayın ehemmiyeti gözler önüne serdi. Mezarlıkta pet şişeden hazırladıkları malzemeyle esrar partisi yapan uyuşturucu bağımlıları, yaktıkları ateşin etrafında bir süre oturduktan sonra mezarlığı terk ettikleri ifade edildi.

MEZARLIK ÇÖPLÜĞE ÇEVRİLMİŞ

Mezarlık içinde hayırsever biri tarafından Kuran-ı Kerim okunması için yaptırılan yeri özellikle mekan edinen madde bağımlıları,  mezarlık çevresinde geçen insanları da taciz ettikleri öğrenildi. ‘Alem’ için yanlarında getirdikleri yiyecek, içecek vs. birçok çöplüğü de mezarlıkların içine savuran bağımlıların, bazı mezar taşlarını da yerinden söktüğü veya kırdığı görüldü. Mezarlığın içler açısı halini gazetemize aktaran vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti. Mezarlığın temizlikleri konusunda yetkililerin sadece Kurban ve Ramazan Bayramı öncesi denetlediklerini iddia eden vatandaşlar, bu denetimlerin daha sıklıkla olması gerektiğini de savundu.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Mehmet Yeler
Etiketler: Mezarlığa, Saygısızlık!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mezarlığa Saygısızlık!
Mezarlığa Saygısızlık!
Yorumlar
Haber Yazılımı