Haber Detayı
13 Mart 2017 - Pazartesi 11:21
 
MHP Akçadağ: Güçlü Bir 'Evet' Çıkacak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akçadağ ilçe Başkanı Yusuf Ertaş, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandum oylamasında Akçadağ'da güçlü bir 'evet' oyunun çıkacağını söyledi.
Siyaset Haberi
MHP Akçadağ: Güçlü Bir 'Evet' Çıkacak

Anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak olan referandumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ertaş, "Türk milliyetçiliğine inananlarla birlikte devlet için evet, millet için evet, cumhuriyet için evet, Türkiye’nin bekası için evet diyeceğiz. 16 Nisan’da yapılacak referandum için Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin verdiği sözün üstüne söz söylememizin mümkün değil. Millet için evet, devlet için evet, birlik için, huzur için evet diyoruz. İlçemizde güçlü bir 'evet' oyunun çıkması içinde çalışmalarımıza başladık. Gerekirse tüm ilçe halkını tek tek ziyaret ederek referandumda neden 'evet' demeleri gerektiğini anlatacağız" diye konuştu.
Ertaş, konuşmasında, Hollanda'nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya gösterdiği ırkçı ve antidemokratik yaklaşımı da kınayarak, "Demokrasi, insan hakları, düşünce ve ifade özgürlüğünden konuşan Avrupa'nın artık maskesinin düştüğünü görüyoruz. Bu utanç verici bir olay. Uluslararası hukukun ve anlaşmaların çiğnenmesi demektir. Bu sadece Türkiye'ye karşı değil, uluslararası hukukun ve insan haklarının ihlalidir. Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik ruhunun ayağa kalkmasından rahatsız olan kokuşmuş Avrupa zihniyeti, şüphesiz mahcup ve mağlup olacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MHP, Akçadağ:, Güçlü, Bir, 'Evet', Çıkacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı