Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 19:47
 
MHP'de Yeni Dönem!
Geçtiğimiz haftalar feshedilen MHP il yönetimi için MHP Genel Merkezi tarafından Malatya İl Başkanlığı görevine Dr. Ömer Faruk Kalı atandı. Öte yandan şok bir kararla MHP Battalgazi İlçe Başkanı istifa ettiğini açıkladı.
Siyaset Haberi
MHP'de Yeni Dönem!

YENİ BAŞKAN ‘KALI’


Mehmet Erdem’in Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkez tarafından görevden alınmasının ardından boşalan il başkanlığı görevine genel merkez tarafından Dr. Ömer Faruk Kalı getirildi. MHP Genel Merkezi’nde Teşkilat Sorumlusu Şevkat Çetin tarafından görev tebliği yapılan Kalı’nın Malatya’ya gelerek görevine başlayacağı belirtildi. Malatya’da MHP vizyonunu daha düzgün bir seviyeye taşıyıp kurumsal bir yapı haline getirmek için çalışacaklarını belirten yeni Başkan Kalı, ‘Malatya’da MHP’nin var olduğunu, göstermek amacıyla bu görevi devraldık” dedi.

 

“BİN CİHANA DEĞİŞMEM”

MHP yeni il yönetimi MHP Genel Merkezin görüşleri doğrultusunda Malatya’da çalışmalara başlayacaklarını ifade ederken, öte yandan dün itibari ile MHP Battalgazi İlçe Başkanı istifa ettiğini açıkladı.  MHP Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin istifa gerekçesini ise şu sözlerle dile getirdi: “İl yönetimimizin daha rahat çalışması İçin bu kararı almış bulunmaktayım.” İstifa eden Başkan Şahin, ayrıca, “Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, bin cihana değişemem şu öksüz Türklüğümü” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: MHP'de, Yeni, Dönem!,
Yorumlar
Haber Yazılımı