Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 10:11
 
MHP’den Anlamlı Ziyaret
‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ vesilesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi ilçe ve İl kadın kolları teşkilatından, Malatya Kent Konseyi Engelliler Koordinasyon Merkezine ziyaret gerçekleştirildi.
Video Haber Haberi
MHP’den Anlamlı Ziyaret

Battalgazi İlçesi İpek Caddesi üzerinde bulunan Engelli koordinasyon merkezi ziyaretine MHP Battalgazi ilçe Başkanı Mesut Samanlı, MHP il Kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek ve partililer katıldı. Partililer engelli vatandaşlara karanfil verdi.

Gerçekleştirilen ziyaret için bir değerlendirmede bulunan Malatya Kent Konseyi Engelliler Koordinasyon Merkezi Müdürü Necati Çobanoğlu; “Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi İlçe Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı ve Battalgazi İlçe yönetimimiz Bugün büyükşehir belediyemize ait olan engelliler koordinasyon merkezimizi ziyaret ettiler. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması münasebetiyle Malatya Büyükşehir Belediyemizin engelliler hakkında yapmış olduğu çalışmaları bizzat bir araya gelerek hasbihal etmek üzere geldiler kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

“HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ”

‘Hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmayalım’ diyen MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı; “Milliyetçi Hareket Partisi Battalgazi teşkilatı olarak engelliler haftası dolayısıyla bugün büyükşehir belediyemiz kent konseyi engelliler derneğinde sıcak karşılama içerisinde karşılandık kendilerine teşekkür ediyorum. Engellileri hatırlamak bir gün bir haftayla olacak bir şey değil. Hepimiz birer engelli adayı olarak yılın 365 gününde engelli kardeşlerimizin halini anlayarak yaşamamız lazım. Ama maalesef yaşantımız boyunca baktığımız zaman engelli kardeşlerimize ayrılan yerlerin bile istila edildiği bir toplumda yaşıyoruz. İnşallah bunların farkına varırız. Dünyada 1 milyar, Türkiye ise 10 milyon engelli olduğunu unutmadan yaşayalım. Onların bilince olarak hayatımızı devam ettirmemiz lazım ki engelli kardeşlerimize bir engelde biz olmamız lazım. Biz, bu doğrultuda daha önce engelli kardeşlerimizle bir araya gelmiştik sorunları rapor halinde büyükşehir belediye başkanına sunmuştuk. O zaman engelli araç tamir yeri yoktu, sağ olsun belediye başkanımız bu konuyu irdeleyip, üstüne düşerekten engelli araç tamir yerinin yapıldığını gördük. Engelli arkadaşlarımızın günlük yaşantıda, gerek kaldırımda gerekse araçların park edilme, geçiş süreci gibi birçok sorun var. Buradan sesleniyorum, unutmayalım hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimize engel olmayalım, yardımcı olalım” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: MHP’den, Anlamlı, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı